19. srpna 2016 3:19, aktualizováno  Lidovky.cz > Sport > Olympiáda v Riu 2016

Hejnová bronz na čtvrtce neobhájila, v olympijském finále skončila těsně čtvrtá

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Zuzana Hejnová ve finále olympijského závodu v Riu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zuzana Hejnová ve finále olympijského závodu v Riu. | foto:  Michal Růžička, MAFRA

RIO DE JANEIRO Zuzana Hejnová byla čtvrtá v olympijském finále běhu na 400 m překážek. Od obhajoby bronzu ji dělily dvě desetiny. Novou olympijskou šampionkou je další běžkyně z USA Dalilah Muhammadová, jež časem 53,13 sekundy porazila o 42 setin dánskou mistryni Evropy Saru Slottovou Petersenovou z USA. Hejnová přišla o medaili až za poslední překážkou, kde nestačila na finiš Spencerové, závod dokončila ve svém letošním maximu 53,92.

Do olympijského programu vstupovala dvojnásobná mistryně světa až se 27. nejlepším světovým časem. Po finále figuruje časem 53,92 sekundy už na děleném pátém místě světových tabulek.

„Bohužel to, že jsem nemohla pořádně trénovat, se nakonec projevilo. Půjdu ještě dva závody Diamantové ligy a pak budu odpočívat ,“ vyprávěla Hejnová krátce po doběhu finále do mikrofonu České televize.

Zuzana Hejnová skončila ve finále čtvrtky překážek čtvrtá.
Zuzana Hejnová ve finále olympijského závodu v Riu.

Na mokru neodstartovala špatně, všechny své největší konkurentky ale měla za sebou. Už na první dvoustovce se před ni dostala letošní suverénka - Američanka Dalihah Muhammadová.

VÝSLEDKY FINÁLE 400 METRŮ PŘEKÁŽEK ŽEN NA OH V RIU

1. Muhammadová (USA) 53,13, 2. Slottová Petersenová (Dán.) 53,55, 3. Spencerová (USA) 53,72, 4. HEJNOVÁ (ČR) 53,92, 5. Traceyová 54,15, 6. Nugentová 54,45, 7. Russellová (všechny Jam.) 54,56, 8. Doyleová (Brit.) 54,61, ...v semifinále 24. ROSOLOVÁ (ČR) 57,39.

Ta nakonec vyhrála celý závod stylem start-cíl. Za ní se ale strhl o další cenné kovy obrovský boj. Devětadvacetiletá rodačka z Liberce vybíhala poslední zatáčku na třetím místě a vypadalo to na její bitvu o stříbro s Dánkou Sarou Petersenovou.

Nestalo se. Před poslední překážkou ztratila Hejnová rychlost a rytmus, kvůli čemuž se nakonec propadla i za skvěle finišující Američanku Ashley Spencerovou. Na obhájkyni třetího místa z Londýna tak zbyla nepopulární „brambora“.

Před poslední překážkou jsem udělala chybu, bylo vidět, že prostě nejsem vyběhaná po sezoně plné zranění. Bohužel to nevyšlo, čas nebyl špatný, ale chtěl jsem lepší ,“ dodala nakonec i se čtvrtým místem spokojená česká závodnice.

  • 0Diskuse


Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky