Hejduk si připsal asistenci a pomohl Coloradu k vítězství

9:00aktualizováno  14:32
DENVER (USA) - Útočník Milan Hejduk se v pondělním utkání NHL podílel jednou asistencí na výhře Colorada nad St. Louis 4:3. Hokejisté Avalanche tak po dvou porážkách opět uspěli a v tabulce Západní konference se vrátili do elitní osmičky, zaručující účast v play off.

Milan Hejduk (vpravo) slaví se spoluhráči z Colorada foto: ČTK

Domácí rozhodli o vítězství v polovině třetí třetiny, kdy zlomili nerozhodný stav 2:2 dvěma góly v rozmezí 44 sekund. Postarali se o ně dva nováčci: nejprve obránce Kevin Shattenkirk využil přesilovou hru, vzápětí Ryan Stoa svým premiérovým gólem v sezoně zvýšil na 4:2. Hosté už pak stihli v předposlední minutě pouze snížit.

Colorado, jehož první dva góly vstřelil Brandon Yip, vybojovalo důležité dva body den poté, co trenér Joe Sacco naordinoval hráčům náročný, téměř 90 minut dlouhý trénink. "Byl to pro nás určitý signál. Dnes nám kouč před utkáním řekl, že se nemáme starat o výsledek, ale že se máme soustředit na svou hru. Hráli jsme jednoduše, nahazovali puky a snažili se využít naší rychlosti," prohlásil Shattenkirk.Artem Anisimov proměňuje rozhodující nájezd New York Rangers

Avalanche měli i štěstí. Při vítězném čtvrtém gólu Stoa procedil puk skrz betony brankáře Jaroslava Haláka, obránce Tyson Strachan jej však hokejkou vyškrábl těsně zpoza brankové čáry a rozhodčí pro jistotu nechali pokračovat ve hře. Platnost gólu musel následně potvrdit až videorozhodčí.

"Bylo to opravdu hodně těsné, takže jsem si nebyl jistý, jestli byl puk skutečně celý za čárou," přiznal Stoa, který se v prvním okamžiku radoval, pak se ale musel znovu zapojit do hry. "Myslel jsem si, že je docela dobře možné, že gól neuznají. Naštěstí to dopadlo dobře," řekl Stoa, jenž nastoupil v sezoně teprve k třetímu utkání v NHL, jinak působil na farmě.David Kočí z Colorada se znovu stihl poprat

Zápas byl i soubojem slovenských gólmanů, z něhož nakonec vyšel jako vítěz Peter Budaj. Sice si připsal o sedm zákroků méně než jeho protějšek Halák, v závěru ale svůj tým podržel, když deset sekund před třetí sirénou betonem vyrazil střelu Alexandra Steena.

V utkání o sobě dal vědět také český útočník David Kočí, když se hned v druhé minutě pustil do pěstního souboje s Camem Janssenem. V minutu trvající bitce uštědřil Kočí svému soupeři o několik ran víc, než od sebe oba soky odtrhli rozhodčí.

Hokejisté Rangers slavili vítězství až po nájezdech
Dramatické vyvrcholení přinesl duel mezi Washingtonem a New Yorkem Rangers. Zatímco v posledním vzájemném měření sil vyhráli Rangers jasně 7:0, tentokrát v normální hrací době padl na obou stranách jediný gól a o vítězi rozhodly až samostatné nájezdy.

V prvních třech sériích se z každého týmu prosadili dva hráči. Ve čtvrté sérii pak neuspěl domácí Marcus Johansson a Arťom Anisimov zařídil pro Rangers bod navíc za vítězství 2:1. Capitals přitom přišli o vedení 1:0 až necelých sedm minut před koncem třetí třetiny, když se puk po střele Briana Boyla odrazil od těla Mariána Gáboríka za záda bezmocného brankáře Bradena Holtbyho.Tomáš Kaberle (vpravo) bojuje o puk

"Cítil jsem, jak mě puk trefil, otočil jsem se a najednou jsem viděl spoluhráče s rukama nad hlavou. Vůbec jsem netušil, že padl gól. Byl to šťastný odraz," přiznal slovenský útočník, jenž si připsal šestnáctou trefu v sezoně.

Svůj druhý gól v ročníku vstřelil obránce Tomáš Kaberle, jeho Toronto však podlehlo Carolině 4:6. Vše podstatné se odehrálo až v třetí třetině, v níž padlo sedm branek. Hurricanes v poslední dvacetiminutovce nejprve ztratili dvoubrankové vedení, pak jim ho ale znovu vrátili druhou trefou v zápase Brandon Sutter a Jeff Skinner, který v 52. minutě v přesilové hře vstřelil vítězný pátý gól.

Kanonádu si užili také fanoušci ve Vancouveru, kde domácí Canucks rozstříleli Dallas 7:1. Ukončili tak sérii čtyř prohraných zápasů, z nichž poslední tři ztratili až v prodloužení nebo po samostatných nájezdech.

Výsledky NHL

Washington - NY Rangers 1:2 po sam. náj. (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0) Branky: 22. Hendricks - 54. Gáborík, rozh. nájezd Anisimov. Střely na branku: 23:29. Diváci: 18 398.

Carolina - Toronto 6:4 (1:1, 1:0, 4:3)
Branky: 42. a 49. Sutter, 13. Corvo, 32. McBain, 52. Skinner, 60. E. Cole - 44. a 45. Brent, 20. T. KABERLE, 55. Brown. Střely na branku: 28:30. Diváci: 16 201.

Colorado - St. Louis 4:3 (0:0, 2:2, 2:1)
Branky: 22. a 38. Yip, 51. Shattenkirk (HEJDUK), 52. Stoa - 28. McClement, 34. Brewer, 59. Backes. Střely na branku: 32:24. Diváci: 12 338.

Vancouver - Dallas 7:1 (3:1, 2:0, 2:0)
Branky: 2. Burrows, 10. Kesler, 11. Ehrhoff, 24. Samuelsson, 32. H. Sedin, 52. Raymond, 54. Hamhuis - 8. B. Richards. Střely na branku: 36:26. Diváci: 18 860.

Calgary - Nashville 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky: 11. Glencross, 34. Iginla, 55. Morrison - 31. Leqwand. Střely na branku: 27:24. Diváci: 19 289.

Los Angeles - Boston 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky: 11. R. Smyth, 44. Loktionov. Střely na branku: 34:34. Diváci: 18 118.

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...