Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Hejduk dvěma góly ukončil své střelecké trápení

11:53
NEW YORK - Hokejový útočník Milan Hejduk ukončil po 13 zápasech své střelecké trápení v NHL a v posledním utkání v roce 2011 dvěma góly pomohl Coloradu k výhře 4:2 na ledě Anaheimu.

Colorado Avalanche (Milan Hejduk) foto: ČTK

Hejduk se poprvé prosadil v 7. minutě, když z bezprostřední blízkosti překonal brankáře Hillera a otevřel skóre zápasu, ve 42. minutě pak trefou v přesilové hře zvyšoval vedení Avalanche na 4:1.

Zápas měl speciální příchuť pro brankáře Colorada Jeana-Sebastiean Giguera, který nastoupil poprvé v roli soupeře na ledě svého bývalého klubu, s nímž v roce 2007 vyhrál Stanley Cup. Giguere byl před dvěma lety vyměněn do Toronta, ale zápasu v Anaheimu se dočkal až nyní v dresu Avalanche, kteří jej v létě získali jako volného hráče.

"Byl to pro něho výjimečný večer," řekl Hejduk, který poprvé v sezoně skóroval v jednom utkání více než jednou. "Zažil v tomto klubu spoustu skvělých okamžiků a hodně pro tento tým udělal. Podle reakcí fanoušků bylo vidět, že tady na něho nezapomněli," všiml si Hejduk.

Colorado si v Anaheimu připsalo osmou výhru z posledních deseti zápasů a v tabulce Západní konference už poskočilo na devátou příčku, přičemž má stejný počet bodů jako osmý Dallas, který zdolal 4:2 Boston. "Jsme teď sebevědomý tým a děláme všechno pro to, aby nám to vydrželo," poznamenal kapitán Hejduk.

Střelecky se na Silvestra dařilo také Radimu Vrbatovi z Phoenixu a Tomáši Fleischmannovi z Floridy, kteří rovněž dvěma góly přispěli k výhrám svých týmů a oba byli vyhlášeni nejlepšími hráči zápasu. Kojoti zvítězili 4:2 v Minnesotě a přerušili sérii čtyř porážek, Florida porazila 3:2 Montreal.

Vrbata na začátku třetí třetiny zlomil bezbrankový stav 1:1 na 3:1 ve prospěch Phoenixu, když se trefil dvakrát v rozmezí pouhých 121 sekund. O dvě minuty později sice snížil gólem z trestného střílení Matt Cullen, Kojoti ale těsný náskok uhájili a 19 sekund před koncem pojistil výhru trefou do prázdné branky při power-play Ray Whitney.

"Všechny poslední čtyři zápasy jsme prohráli o jediný gól, takže moc dobře víme, o čem tyhle vyrovnané duely jsou. Je příjemné být zase jednou na té vítězné straně," radoval se Vrbata, který si připsal svůj 17. a 18. gól v sezoně.

Fleischmann v duelu s Montrealem poprvé skóroval ve 24. minutě, když v přesilové hře vymetl horní roh branky a vyrovnal na 1:1. Jednačtyřicet sekund před koncem třetí třetiny pak zvýšil do prázdné klece při power-play Canadiens na 3:1 a nakonec si připsal vítězný gól, protože hosté ještě dokázali o pouhých jedenáct sekund později snížit.

Fleischmann si díky dvěma gólům udržel pozici nejproduktivnějšího českého hráče v NHL. Stejný počet 34 bodů, ale méně vstřelených branek, má na kontě také Patrik Eliáš, který dvěma asistencemi přispěl k výhře New Jersey 3:1 nad Pittsburghem.

Třetí vítězství za sebou vychytal brankář Tomáš Vokoun, jehož Washington čtyřmi góly v třetí třetině otočil zápas v Columbusu z 0:2 na 4:2. Český gólman si připsal 35 zákroků, dvěma trefami se o úspěch Capitals zasloužil už v druhém utkání za sebou Alexandr Ovečkin.

Capitals obrátili skóre na ledě nejhoršího týmu celé NHL třemi góly během necelých tří minut v úvodu třetí třetiny. "Vybojovali jsme dnes důležité vítězství," konstatoval po utkání Tomáš Vokoun. "Porážka by znehodnotila naše předchozí dobré výkony proti Buffalu a Rangers," dodal Vokoun.

Český gólman byl jedním z důležitých faktorů zápasu. V úvodních čtyřiceti minutách sice dvakrát inkasoval, ale zároveň zlikvidoval dalších 26 střel.

"Nebýt Vokyho, zápas by byl po dvou třetinách dávno rozhodnutý. On nás ale udržel ve hře a ve třetí třetině jsme toho dokázali využít," pochválil Vokouna obránce Dennis Wideman, který ve 48. minutě vstřelil vítězný třetí gól.

Povedený večer prožil také Ondřej Pavelec, který díky 22 zákrokům dovedl Winnipeg k výhře 3:2 nad Torontem. Jets tak završili rekordní měsíc v historii klubu, když vyhráli 10 ze 14 zápasů, z toho devět na domácím ledě, a vyhoupli se v tabulce Východní konference z třináctého místa na sedmé.