Hejduk a Hejda gólově podpořili obrat Colorada

9:03aktualizováno  9:41
NEW YORK - Čeští hokejisté Milan Hejduk a Jan Hejda se ve čtvrtečním utkání NHL svými góly podíleli na obratu Colorada, které na svém ledě porazilo New York Islanders 4:3 v prodloužení. Tým Avalanche, který prohrával už 0:3, nastartoval ve 40. minutě Paul Stastny, na něhož ve třetí třetině navázali Hejduk a první trefou v sezoně i Hejda. Obrat dokonal v čase 62:39 Kyle Quincey, jenž si v přesilové hře vyměnil kotouč s Hejdukem a poté prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

Colorado Avalanche foto: ČTK

Podle útočníka hostů Briana Rolstona byl klíčový druhý gól Avalanche. "Po něm nám spadlo sebevědomí," přiznal Rolston. Autorem důležitého gólu byl Hejduk, který střelou zápěstím z pravého kruhu překonal brankáře Alvara Montoyu. O čtyři minuty později pak vyrovnal z druhé strany útočného pásma Hejda, který se prosadil nekompromisním golfovým úderem.

"Bylo to skličující," reagoval Quincey na dotaz, jaká byla na střídačce nálada za průběžného stavu 0:3. "Mohli jsme si říci: Tak snad vyhrajeme příště. Ale nezabalili jsme to. Poprali jsme se tím, prokázali jsme vnitřní sílu. Mohl by to pro nás být zlomový bod v sezoně. Musíme na tom stavět a těžit z toho i v dalších zápasech," uvedl Quincey.

Pavelec byl vystřídán

Brankář Ondřej Pavelec byl po dvou třetinách zápasu Winnipegu s Floridou za stavu 0:4 střídán. Jets pak ještě utkání zdramatizovali, ale výhru hostí 5:2 pečetil střelou do prázdné branky Kris Versteeg, který tím zkompletoval hattrick. Ke třígólovému večeru pomohl pětadvacetiletému útočníkovi i Tomáš Fleischmann, jenž mu přihrál na první dvě branky.

Trenér Winnipegu Claude Joel Pavelcovi nic nevyčítal. "Nebyl horší než kdokoli jiný v týmu," uvedl. "Zápas jsem si vůbec neužil, většinou jsme hráli mizerně. A důvod je jednoduchý. Chybělo nám větší nasazení. Zlepšili jsme se až v závěrečné třetině, ale nezasloužili jsme si vyhrát. Dnes jsme hráli jen pět minut v první části a dvacet minut v poslední. A to je málo," prohlásil Noel.

Naopak Florida si užívá nejlepší start do sezony od ročníku 1996/97, vede Jihovýchodní divizi před Washingtonem, kam právě z týmu Panthers zamířil gólman Tomáš Vokoun. Panthers se mohou opřít hlavně o první řadu (Fleischmann, Weiss, Versteeg), která dala 18 ze 43 branek týmu.

Dvakrát asistovali Fleischmann a Prospal

Dvě asistence zaznamenal vedle Fleischmanna i Václav Prospal, jenže Columbusu to nepomohlo. Nejhorší tým ligy neodčinil debakl 2:9 z minulého utkání, podlehl doma Chicagu 3:6 a připsal si třináctou porážku z patnácti odehraných utkání. "Je to pořád stejná písnička. Je to frustrující," komentoval konečný výsledek Grant Clitsome, autor dvou branek domácích.

Blackhawks definitivně rozhodli v prostřední třetině, kdy vstřelili další tři góly a odskočili z 2:1 na 5:1. Pod pátou branku se nechtěně podepsal i Prospal, jehož úmysl v útočném pásmu spoluhráči nepochopili, přihrávky se zmocnil soupeř a Patrik Kane ze sóla skóroval. "Vypadá to, jakoby každá naše chyba skončila v brance. Kluci pak věší hlavy, ale musíme se přestat omlouvat a začít hrát," řekl obránce James Wisniewski.

Hokejisté Bostonu konečně hrají, jak se sluší na obhájce titulu. Po pomalém rozjezdu do sezony zvítězili počtvrté v řadě, když zdolali Edmonton 6:3 a vyhoupli se ve Východní konferenci na jedenácté místo. Jednou asistenci pomohl k vítězství i David Krejčí. Naopak hostům nepomohly dvě přihrávky Aleše Hemského.

"Roste nám sebevědomí. Každá lajna hraje lépe, kompaktněji jako celek, na ledě se dobře doplňujeme," komentoval zlepšení útočník Bostonu Milan Lucic. "Poučili jsme se z chyb a nechceme je opakovat," podotkl.

Zlepšuje se i druhý finalista minulého ročníku Vancouver, který zvítězil v Los Angeles 3:2. Canucks těžili z úspěšné první třetiny, v níž se dostali do tříbrankového trháku. Jedna vydařená třetina byla základem výhry i pro San Jose, které dalo Minnesotě tři góly v prostřední části a nakonec zvítězilo 3:1. U jediné branky Wild asistoval Marek Židlický.

Výsledky

Boston - Edmonton 6:3 (2:2, 2:0, 2:1)
Branky: 24. a 58. Marchand, 8. Boychuk (Krejčí), 9. Caron, 27. Seguin, 58. Lucic - 13. a 56. Smyth (na obě Hemský), 13. Nugent-Hopkins. Střely na branku: 28:30. Diváci:17.565.

Columbus - Chicago 3:6 (1:2, 0:3, 2:1)
Branky: 10. a 57. Clitsome (na obě Prospal), 43. Letestu - 7. a 18. Toews, 22. Brunette, 30. Montador, 39. P. Kane, 41. Hossa. Střely na branku: 30:36. Diváci: 15.048.

St. Louis - Toronto 2:3 po sn. (0:2, 1:0, 1:0 - 0:0)
Branky: 29. Arnott, 59. Berglund - 18. a rozhodující nájezd Kessel, 12. Liles. Střely na branku: 40:22. Diváci: 19.150.

Winnipeg - Florida 2:5 (0:2, 0:2, 2:1)
Branky: 43. Stapleton, 46. Ladd - 8., 18. a 59. Versteeg (na první dvě Fleischmann), 25. Garrison, 39. Santorelli. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 40 minut, inkasoval čtyři branky z 15 střel a úspěšnost zásahů měl 73,33 procenta. Střely na branku: 27:20. Diváci: 15.004.

Colorado - NY Islanders 4:3 v prodl. (0:1, 1:2, 2:0 - 1:0)
Branky: 40. Stastny, 47. Hejduk, 51. Hejda, 63. Quincey (Hejduk) - 16. Bailey, 21. Rolston, 28. Grabner. Střely na branku: 51:33. Diváci: 13.221.

Phoenix - Montreal 2:3 v prodl. (1:0, 0:2, 1:0 - 0:1)
Branky: 6. Boedker, 46. Torres - 24. Gionta, 38. Moen (Plekanec), 62. Gorges. Střely na branku: 34:36. Diváci: 14.138.

Los Angeles - Vancouver 2:3 (0:3, 1:0, 1:0)
Branky: 31. Doughty, 59. M. Richards - 7. Salo, 8. Ebbett, 16. Rome. Střely na branku: 30:32. Diváci: 18.118.

San Jose - Minnesota 3:1 (0:0, 3:0, 0:1)
Branky: 23. a 36. Marleau, 39. Mitchell - 54. Broadziak (Židlický). Střely na branku: 36:22. Diváci: 17.562.