Házenkáři Karviné slaví po osmi letech titul, celkem už jedenáctý

19:00
PLZEŇ - Házenkáři Karviné po osmi letech vyhráli extraligu. Ve čtvrtém finále zvítězili v Plzni 30:29 a celou sérii ovládli poměrem 3:1 na zápasy. Slezané prakticky celý dnešní zápas vedli, o triumfu ale rozhodli až v závěrečné desetiminutovce.

Házenkáři Karviné se po 8 letech opět radují z titulu. foto: ČTK

Házenkářská senzace. Češi na ME porazili olympijské vítěze 28:27

Karviná získala jedenáctý titul a je nejúspěšnějším týmem samostatné české historie. Na mistrovský primát ale čekala od sezony 2009/10.

V letošním play off prohráli Slezané jediný zápas. Plzeň, která slavila v letech 2014 až 2016 tři tituly po sobě, stejně jako před rokem obsadila druhé místo.

Čtvrté finále bylo od začátku nesmírně vyhecované a na rozkouskovanou hru plnou tvrdých zákroků v úvodu dopláceli hlavně domácí. Západočeši stejně jako v sobotním třetím utkání celou první půli dotahovali.

Od stavu 6:6 Karviná šňůrou šesti gólů odskočila do vedení 12:6, Plzeň ale zabrala a ještě do přestávky snížila na přijatelnou dvoubrankovou ztrátu.

Už během první půle dostali červené karty domácí Ivančev s hostujícím Nantlem a duel pro ně skončil.

Po pauze Západočeši stejně jako při sobotním vítězství výrazně přidali a Šafránek v 38. minutě poprvé od úvodu zápasu zařídil z křídla srovnání na 19:19.

Česká radost po výhře nad favorizovanými házenkáři Dánska.
Česká házenkářská radost z výhry nad Dánskem.

Zápas se zlomil za stavu 22:22. Domácí mohli několikrát získat na svou stranu vedení, to se jim ale povedlo až při oslabení a Karviná v přesilovce skóre bleskově otočila.

Dvojice rozhodčích Blanar a Haramul k nelibosti Západočechů odpustila hostům v klíčové chvíli několik zákroků na hranici dvouminutového trestu a naopak Plzeň musela do dalšího oslabení.

Domácí pak ještě jednou útočili na vyrovnání, ale Šafář brankáře Marjanoviče neprostřelil a Karviná už pak vždy dokázala na snižující trefu z následného útoku odpovědět.

Vítězný 30. gól Slezanů dal symbolicky jejich nejlepší dnešní střelec Monczka, autor devíti přesných zásahů.

Témata: Házená, Karviná, Plzeň