Hattrick Ronalda a Real střídá Barcelonu

22:25aktualizováno  23. října 0:08
MADRID - Fotbalisté Realu Madrid díky hattricku Cristiana Ronalda porazili v 9. kole španělské ligy Málagu jednoznačně 4:0. Na prvním místě tabulky předstihli Barcelonu, která neproměnila penaltu v nastavení a remizovala 0:0 se Sevillou. Příležitost dostat se před oba rivaly do čela ligy bude mít v nedělním zápase s Villarrealem tým Levante.

Cristiano Ronaldo foto: Reuters

Svěřenci Josého Mourinha čekali na hřišti Málagy na úvodní gól jen deset minut. Po načasované přihrávce Di Maríi za obranu se trefil Higuaín. Poté přišly chvíle portugalského útočníka Ronalda, který ještě do poločasu během čtvrthodiny zkompletoval čistý hattrick a po dvou zápasech bez branky se znovu zapsal mezi střelce.

Výsledky 9. kola

Gijón - Granada 2:0 (6. Barral, 42. Castro),
Santander - Espaňol Barcelona 0:1 (59. García),
Málaga - Real Madrid 0:4 (23., 28. a 38. Ronaldo, 11. Higuaín)
Barcelona - Sevilla 0:0

Šestadvacetiletá opora si nejdřív naběhla na zadní tyč po dalším výborném pasu Di Maríi, třetí branku "Bílého Baletu" pak vstřelila po uvolnění z hranice pokutového území. Nejkrásnější branku si Ronaldo nechal nakonec - po rohovém kopu poslal míč ze vzduchu do sítě patičkou. V čele tabulky střelců tak dohnal desetigólového Lionela Messiho z Barcelony.

Hvězdný Argentinec se stejně jako ve středu v Lize mistrů proti Plzni nedokázal prosadit v zápase se Sevillou, tentokrát ho ale nezastoupil ani žádný ze spoluhráčů. Dosud neporažení hosté přijeli na Nou Camp s kvalitní defenzivní taktikou a vítěze Ligy mistrů příliš nepouštěli do šancí.

Messi dostal jedinečnou příležitost rozhodnout v nastavení, po faulu na Iniestu nařídil rozhodčí penaltu, při následné strkanici ještě vyloučil Kanoutého. Střelu čtyřiadvacetiletého Argentince ale vyrazil hrdina Sevilly brankář Varas a svému týmu zajistil čtvrtou remízu v sezoně Varasův protějšek Víctor Valdés udržel šestou nulu v řadě, vepředu naopak Barcelona vyšla gólově naprázdno vůbec poprvé v sezoně. Trenér Pep Guardiola nasadil sestavu: Valdés - Alves, Mascherano, Abidal, Adriano - Thiago (74. Fábregas), Keita (62. Pedro), Xavi (88. Busquets) - Iniesta, Messi, Villa.

Bodový zisk výrazně rozšířil Gijón, ke svému dosud jedinému bodu přidal díky vítězství nad nováčkem z Granady hned tři. Výhru 2:0 zařídili Sportingu už během první půle útočník Barral a záložník Castro. Druhou venkovní výhru v řadě vybojoval Espaňol Barcelona. Díky brance Sergia Garcíi vyhrál na hřišti Racingu Santander 1:0 a soupeře odsoudil k poslednímu místu v tabulce.