Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Haškův Detroit srazila první třetina

12:42
ANAHEIM - Po vychytané nule se další semifinálový zápas play off NHL vůbec Dominiku Haškovi nepovedl. Brankář Detroitu pustil jenom v první třetině tři góly. Anaheim nakonec svého soupeře přestřílel v poměru 5:3 a srovnal sérii na 2:2.

Dominik Hašek dostal ve čtvrtém semifinálovém zápase s Anaheimem během první třetiny tři góly. foto: ROBERT LABERGE AFP

V dresu Ducks, kteří se museli obejít bez potrestaného zadáka Chrise Prongera, zahrál dobře Teemu Selänne. Nejlepší střelec týmu v základní části dal první gól po pěti zápasech a k němu přidal dvě asistence. "Hodně se mi ulevilo. Už jsem začínal být frustrovaný," řekl finský kanonýr.

V prostřední části sice domácí hokejisté o dvoubrankový náskok přišli, ale v 46. minutě jim Ryan Getzlaf vedení vrátil trefou v přesilové hře. Výhru pak pojistil Rob Niedermayer minutu před koncem pátým gólem do prázdné branky při power play Red Wings.

Hašek pustil z prvních osmi střel tři góly. Tolik branek za jednu třetinu inkasoval v play off po osmi letech - naposledy se mu to přihodilo v roce 1999. Dominátora, jenž si nakonec připsal 18 zákroků, ve čtvrtek zastínil jeho protějšek Jean-Sebastien Giguere, který zlikvidoval dvojnásobný počet střel.

Chelios: Domovi jsme vůbec nepomohli
"Na ledě jsme vládli, jenže se k nám neodrážely puky. A soupeř dal gól z první střely i v první přesilovce," řekl Hašek. Litoval, že Detroit nevyužil absence klíčového beka soupeře Prongera. "Škoda, že jsme z toho nevytěžili víc. Pro ně to ale byla ještě větší motivace," dodal Hašek.

"V obraně jsme selhali především my," prohlásil sebekriticky pilíř zadních řad Detroitu Chris Chelios. "Máme jednoho z nejlepších brankářů v lize, možná nejlepšího. Ale vůbec jsme mu nepomohli. Můžete tomu říkat nešťastné odrazy, smůla nebo já nevím jak, ale jsou to v první řadě naše chyby. To musíme příště napravit," zdůraznil Chelios.

Finálová série Západní konference se hraje na čtyři vítězství a pokračuje pátým zápasem v neděli v Detroitu.