22. dubna 2007 12:17 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Hašek vychytal Detroitu třetí vítězství

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce

NEW YORK Český brankář Dominik Hašek v sobotu velkou měrou přispěl k vítězství hokejistů Detroitu nad Calgary 5:1 v pátém utkání prvního kola play off NHL, díky němuž se Red Wings ujali vedení v sérii 3:2 na zápasy. O postupu do druhého kola mohou Rudá křídla rozhodnout již dnes v noci, kdy je na programu šesté utkání.

Hašek byl oporou Detroitu především za bezbrankového stavu, který vydržel až do začátku druhé třetiny. Pak Red Wings zasadili soupeři tři gólové údery, z toho dva ve vlastním oslabení, včetně vedoucí branky Daniela Clearyho z trestného střílení. Hašek si nakonec připsal 23 zákroků a byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu.

V druhém sobotním duelu zvítězili hokejisté Dallasu nad Vancouverem 2:0 a vyrovnali stav série na 3:3. Sedmý rozhodující duel se odehraje v pondělí ve Vancouveru.
ČTK
RODIČE ZNAJÍ: Takhle reálně vypadá rodinná dovolená!
RODIČE ZNAJÍ: Takhle reálně vypadá rodinná dovolená!

Z reklamního letáku cestovní společnosti se směje manželský pár sedící na úhledném plážovém lehátku. Před ním si společně hrají děti. A teď zpátky do reality, takhle rodinná dovolená většinou nevypadá.