Hašek: Třetí gól padl po mé chybě, měl jsem puk u tyče přikrýt

23:27
PARDUBICE - Jsou zápasy, kdy míváte málo práce, a přitom tolik starostí. A buďte si jisti, že jich Dominik Hašek (45) poznal během kariéry už požehnaně. Naposledy v pondělí, kdy jeho Pardubice prohrály 1:3 úvodní souboj čtvrtfinálové série s Třincem.

Dominik Hašek. foto: ČTK

Hokejový veterán v domácí brance si české play off zachytal v extralize po 21 letech. "Ale byl to od nás špatný výkon. Selhali jsme všichni," pravil po zpackaném utkání. Šanci napravit ho má už v úterý ve druhém duelu.

Jste hodně zklamaný?
Určitě. Oni přijeli velmi dobře takticky připraveni a nepouštěli nás do šancí. Zato těch svých několik dokázali maximálně využít.

Vyčítáte si nějaký gól?
Člověka to vždycky mrzí. U první branky jsem střelu viděl. A u té třetí jsem měl puk u tyčky přikrýt.

Zdálo se, že ho Jozef Balej skoro dotlačil do sítě i s vámi...
Objížděl branku a já měl kotouč pod betonem. Těžko říct... Rozhodčí nepískal, takže hra pokračuje. Je to spíš chyba moje a obránce, dali jsme mu k tomu prostor. Ne, na tohle se nemůžeme vymlouvat.

Jaké to je, když má brankář v celém zápase jen patnáct zásahů?
Ale já věděl, že Třinec to u nás postaví na pevné defenzivě. A že mají šikovné hráče jako Kohn nebo Růžička, to bylo taky jasné. Víte, oni jsou takové mužstvo, proti kterému si nemůžete ani na chvíli oddychnout. Takže teď se musíme připravit na další zápas. Tenhle výkon by na postup v žádném případě nestačil.

Mimochodem – nepřijde vám tahle situace tak trochu jako v Detroitu, kde jste v NHL naposledy působil? Favorizovaný celek byl také věčně pod tlakem a vy jste příliš práce v brance nemíval...
Detroit? Já nevím... Jsou zápasy, kdy máte hodně práce a potom zase méně. Já jen zopakuju, že rozhodně nebyl z naší strany dobrý. Třinec se do ničeho netlačil, jen čekal na naše chyby.

Takže vás nepřekvapil.
Určitě ne, hrál přesně to, co jsem čekal. Svou sílu ukázali na konci první třetiny a do konce utkání hráli už to svoje. Navíc je podržel brankář. To byl klíč k úspěchu.

Co vlastně s vámi udělá, když dostanete dva slepené góly v poslední minutě před přestávkou?
Já nemyslím, že to byly slepené góly. Byly spíš rychlé a nádherné. První padl střelou z perfektní přihrávky, druhý zase z rychlé teče... Přišli jsme do kabiny trochu zklamaní, ale mysleli jsme, že to dokážeme ještě otočit.

Necítil jste přece jen nervozitu, když jste chytal české play off po takové době?
Ne, jen jsem věděl, že hrajeme proti vynikajícímu soupeři. Oni se od začátku snaží postavit do role outsidera, ale my víme, že hrajeme proti jejich skvělému útoku. Když Třinec bude mít dobrou obranu jako tentokrát, bude fakt dost těžké ho porazit. Proto se musíme my zlepšit ve všech směrech.