6. července 2007 11:32 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Hašek se dohodl s Detroitem na smlouvě

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 3Diskuse

DETROIT Dominik Hašek se dohodl s Detroitem Red Wings na nové roční smlouvě. Dvaačtyřicetiletý gólman bude mít podle serveru TSN základní plat dva miliony dolarů a stejnou částku si může vydělat na výkonnostních bonusech.

Předchozí kontrakt Haškovi zajišťoval roční plat 750 tisíc dolarů, dalších 900 tisíc si pak vydělal díky úspěchům Detroitu v play off. V něm jeho tým vypadl až s pozdějšími šampiony z Anaheimu.

Hašek po vydařeném uplynulém ročníku, v němž pomohl Detroitu do semifinále Stanleyova poháru, oznámil, že hodlá v kariéře pokračovat. Jeho agent poté zahájil s vedením klubu jednání o novém kontraktu, které trvalo několik týdnů.

"Je to o hodně míň, než kolik by si zasloužil," prohlásil Haškův agent Rich Winter. Hašek podle něj více peněz nežádal. "Jde o jeden z těch mála kontraktů, co jsem dělal, kdy jsme se já, klub i hráč shodli, že cena hráče je pět nebo šest milionů a pak jsme se bavili směrem dolů. Tahle smlouva nebude patřit k mým oblíbeným, ale Dom je spokojený a to je hlavní," řekl Winter.

Hašek před pěti lety po vysněném zisku Stanleyova poháru ukončil kariéru. Po roční pauze se do NHL vrátil. Dal však najevo, že si angažmá neprodlužuje kvůli penězům. "Vrátil jsem se, abych znovu bojoval o Stanley Cupu. Kvůli zraněním a výluce jsem tu šanci předchozí čtyři roky neměl," uvedl v průběhu play off.

Lidovky.cz, ČTK
  • 3Diskuse
Facebook OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče
Facebook OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na nezapomenutelný rodinný výlet, zabavit děti a neunavit rodiče. Jaké jsou naše tipy na výlety po Čechách?

Najdete na Lidovky.cz