5. prosince 2007 11:40 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Hašek opět vítězný

NEW YORK Povedený návrat do branky Detroitu po dvanáctidenní odmlce prožil v úterním utkání NHL Dominik Hašek. Český gólman, který poslední čtyři zápasy sledoval pouze ze střídačky, inkasoval v Montrealu z šestnácti střel jediný gól a vychytal Red Wings výhru 4:1.

Hokejisté Detroitu měli v utkání velkou převahu, přestříleli soupeře v
poměru 34:16 a prodloužili svou vítěznou sérii na čtyři zápasy. Dva góly dal útočník Pavel Dacjuk, Haška překonal pouze Chris Higgins bekhendovou střelou v úvodu druhé třetiny.

"Je krásné zase zažít vítězné pocity. Chybělo mi to," prohlásil Hašek, jenž z posledních tří zápasů, v nichž nastoupil, odcházel jako poražený. Naposledy se radoval z výhry 9. listopadu. "Jsem rád, že jsem si konečně zachytal, i když jsem neměl příliš práce," dodal Hašek.

Montreal prohrál potřetí za sebou a popáté z posledních šesti zápasů. "Když se podíváte na našich prvních patnáct zápasů sezony, hráli jsme jako tým. Přihrávali jsme si na hokejky, hráči vypadali na ledě svěže, rychle bruslili. Teď, protože jsme ztratili sebevědomí, hrajeme velice rozpačitě," vyjádřil se trenér Canadiens Guy Carbonneau.

Dařilo se i dalším českým hokejistům. Útočník Václav Prospal rozhodl ve čtvrté sérii penaltového rozstřelu o vítězství Tampy Bay nad Ottawou 4:3 po samostatných nájezdech. Další Čech v dresu Lightning, obránce Filip Kuba, svým třetím gólem v sezoně zvýšil v 50. minutě vedení domácích na 3:1.

Na sérii nezdarů pomalu zapomínají hokejisté Toronta, kteří i díky dvěma přihrávkám obránce Tomáše Kaberleho porazili Nashville 3:1 a zvítězili v třetím utkání za sebou.