NHL: Hanzal vstřelil vítězný gól, byl druhou hvězdou večera. Skóroval i Kaše

7:05
NEW YORK - Hokejový útočník Martin Hanzal po návratu do sestavy Dallasu v pondělním utkání NHL pomohl vítěznou brankou k prohře NY Rangers 2:1. Rodák z Písku byl vyhlášen druhou hvězdou večera, zatímco jeho spoluhráč Radek Faksa třetí, byť nebodoval. Trefil se i Ondřej Kaše z Anaheimu, který na ledě Toronta prohrál po divoké přestřelce 4:7.

Martin Hanzal (uprostřed) oslavuje vítězný gól v zápasu Dallas Stars proti New York Rangers se spoluhráči Mattiasem Janmarkem (13) a Esou Lindellem (23). foto: ČTK

Třicetiletý Hanzal vynechal předchozích pět zápasů kvůli zranění v dolní části těla. Jako první šli do vedení Newyorčané, za něž se v 18. minutě prosadil centr David Desharnais. Vyrovnání zařídil ve druhé části nejlepší střelec Dallasu Tyler Seguin.

Výsledky NHL

Toronto - Anaheim 7:4, Edmonton - Tampa Bay 6:2, Dallas - NY Rangers 2:1, NY Islanders - Nashville 4:5 v prodl.

Rozhodující akce duelu se zrodila v 45. minutě při přesilové hře domácích. Obránce Julius Honka vystřelil od modré a Hanzal, jenž před brankou clonil gólmanovi Henriku Lundqvistovi, tečí usměrnil puk mezi tři tyče. Dallas se radoval z třetí výhry za sebou, Rangers neuspěli v šestém z posledních sedmi utkání.

Dvaadvacetiletý Kaše prvním gólem po sedmi zápasech posunul Ducks v 32. minutě v početní výhodě do vedení 3:2, ale Maple Leafs do konce druhé třetiny skóre otočili. Kalifornkému týmu se na počátku závěrečného dějství podařilo srovnat, ale Toronto poté třikrát skórovalo. Anaheim prohrál potřetí v řadě, kanadské mužstvo zvítězilo popáté z šesti zápasů.

Nejproduktivnější hráč minulé sezony Connor McDavid dovedl Edmonton čtyřmi góly a jednou asistencí k výhře 6:2 nad Tampou Bay.