Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Hanzal pomohl obětavým zákrokem nastartovat obrat Arizony

7:19
ANAHEIM - Český hokejista Martin Hanzal přispěl v jediném utkání pondělního programu NHL přihrávkou k výhře Arizony 4:3 v prodloužení na ledě Anaheimu. Osmadvacetiletý útočník v dosavadním ročníku ještě stále neskóroval, ale s třinácti asistencemi patří mezi nejlepší nahrávače soutěže. V dresu poražených chyběl kvůli zranění Jiří Sekáč.

Arizonští kojoti proti Anaheimu.. foto: ČTK

Úvod zápasu nenaznačoval, že by mohl kalifornský klub přijít o sérii čtyř výher. Už po sedmi minutách vedl Anaheim po brankách Chrise Stewarta a Ryana Keslera 2:0, ale nevyšla mu prostřední třetina, v níž soupeř třemi zásahy otočil skóre. Na obratu se podílel obětavým zákrokem Hanzal, který rybičkou pomohl udržet v přesilové hře pásmo, čehož využil ke snížení Anthony Duclair.

Hanzal pomohl Arizoně k výhře nad Torontem, pak odstoupil kvůli zranění

„I když jsme je pustili do vedení, pořád jsem měl z naší hry dobrý dojem. Dělali jsme spoustu věcí správně. Těší mě, že máme schopnost nenechat se rozhodit nepříznivým stavem. Dřeli jsme a byli jsme nakonec odměněni. Způsob, jak jsme hráli celý zápas, bych chtěl, abychom praktikovali pořád,“ prohlásil trenér Arizony Dave Tippett, jehož svěřenci vyhráli v Anaheimu i druhý zápas v sezoně.

V závěru druhé části dvakrát udeřil Max Domi a hosté drželi vedení až do 52. minuty, ve které vyrovnal Sami Vatanen. Ducks mohli vzápětí v téměř minutové přesilovce pět na tři strhnout výhru na svou stranu, ale neuspěli.

A stihl je za to trest. V prodloužení si kapitán Ryan Getzlaf neporozuměl se spoluhráči a zadovkou poslal do sólového úniku Mikkela Boedkera, který forhendovou kličkou zařídil Arizoně bonusový bod.

„Myslel jsem si, že je za mnou Corey Perry, ale byl jinde. Naše lajna i tým jsme byli trochu mimo rytmus. A prodloužení to podtrhlo. Předtím jsme odehráli tři dobré zápasy, ale nevím, co se to s námi dneska stalo. Naše řada nesplnila, co se od ní čeká,“ poznamenal Getzlaf.

Trenér Anaheimu Bruce Boudreau byl po utkání rozmrzelý a tvrdil, že se prodloužení vůbec nemuselo hrát. „Každý bod je dobrý, ale doma chcete vždy více. Zejména proti rivalovi z divize, nad kterým navíc vedete 2:0. Měli jsme utkání dovést do vítězného konce. Bohužel jsme náskok neudrželi,“ řekl.

Výsledek NHL

Anaheim - Arizona 3:4 v prodl. (2:0, 0:3, 1:0 - 0:1) Branky: 6. Stewart, 7. Kesler, 52. Vatanen - 36. a 40. Domi, 23. Duclair (Hanzal), 62. Boedker. Střely na branku: 36:28. Diváci: 13.864. Hvězdy zápasu: 1. Boedker (Arizona), 2. Vatanen (Anaheim), 3. Domi (Arizona).

Jak na rychlou a jednoduchou večeři s rýží?

Díky své všestrannosti se rýže LAGRIS už dlouho stávají nedílnou součástí mnoha pokrmů z celého světa. Bez ohledu na to, zda se používají k...