Hanzal dvěma góly přispěl k výhře Arizony, skóroval i Palát

10:03
NEW YORK - Martin Hanzal se po jednozápasové pauze vrátil v NHL do sestavy hokejistů Arizony a dvěma góly přispěl k výhře 4:3 v prodloužení nad Pittsburghem. Dařilo se také Ondřeji Palátovi, jenž se brankou a přihrávkou podílel na vítězství Tampy Bay 4:1 na ledě Winnipegu.

David Pastrňák během zápasu foto: ČTK/APČTK

Hanzal, který kvůli nemoci vynechal čtvrteční utkání s Montrealem, si připsal svůj 11. a 12. gól v sezoně. Nejprve ve 30. minutě dorazil v přesilové hře střelu Radima Vrbaty a dostal Kojoty do vedení 2:1, na začátku třetí třetiny se pak skokem po hlavě vrhl na odražený puk před brankou a další dorážkou zvýšil na 3:1.

Tučňáci se ale nevzdali a dokázali dvoubrankové manko smazat, když vyrovnávací gól vstřelil patnáct sekund před závěrečnou sirénou při hře bez brankáře Phil Kessel. O triumfu Arizony nakonec rozhodl v poslední minutě nastaveného času nenápadnou střelou obránce Connor Murphy, který se trefil poprvé po padesáti zápasech.

Palát skóroval pojedenácté v sezoně, když ve 23. minutě přesnou ranou švihem z kruhu pro vhazování zvyšoval vedení Tampy ve Winnipegu už na 3:0. V poslední minutě pak ve středním pásmu přiťukl puk obránci Victoru Hedmanovi a ten pečetil výhru střelou do prázdné branky.

Už v odpoledním duelu potvrdil skvělou formu posledních dnů David Pastrňák a zajistil rozhodující trefou v 59. minutě výhru Bostonu nad Vancouverem 4:3. Bruins vyhráli i druhý zápas pod vedením trenéra Bruce Cassidyho, který nahradil odvolaného Claudea Juliena.

Dvacetiletý Pastrňák se po přihrávce Davida Krejčího prosadil po parádní akci po křídle, kdy se na levém kruhu uvolnil přes Christophera Taneva a přesně dvě minuty před koncem prostřelil Ryana Millera. Byl to pro něj ve 147. zápase v NHL jubilejní 100. bod. Havířovský rodák zaznamenal v posledních třech utkáních pět branek a celkem má na kontě v sezoně už 25 gólů.

Krejčí si připsal dvě asistence, když přihrál 28 sekund před koncem první třetiny v přesilovce také na gól Franka Vantrana, který otočil stav na 2:1 pro Bruins.

Skóroval také Jaromír Jágr, který se podílel na vítězství Floridy v Nashvillu 7:4. Druhý nejproduktivnější hráč historie NHL, který ve středu oslaví 45. narozeniny, v páté minutě tečoval střelu Keitha Yandleho od modré čáry a desátou trefou v sezoně otevřel skóre.

Na ledě byl Jágr ještě u dvou dalších branek Panthers, ale na jubilejní 1900. bod nedosáhl. Na metu, kterou dosud pokořil jen nedostižný Wayne Gretzky, tak bude útočit znovu v den svých narozenin na ledě San Jose.

K vítězství Philadelphie nad San Jose 2:1 v prodloužení přispěl asistencí Jakub Voráček. Podílel se na akci, po které ve 27. minutě Ivan Provorov otevřel skóre. Po 64 vteřinách nastavení rozhodl Wayne Simmonds. Spolehlivým výkonem a třiadvaceti zákroky se na úspěchu Letců podílel brankář Michal Neuvirth.

Výsledky NHL

Boston - Vancouver 4:3, Ottawa - NY Islanders 3:0, Philadelphia - San Jose 2:1 v prodl., Nashville - Florida 4:7, Dallas - Carolina 5:2, Columbus - Detroit 2:1, Edmonton - Chicago 1:5, Toronto - Buffalo 1:3, Montreal - St. Louis 2:4, NY Rangers - Colorado 4:2, Washington - Anaheim 6:4, Arizona - Pittsburgh 4:3 v prodl., Winnipeg - Tampa Bay 1:4.