Hamšík se stal nejlepším střelcem v historii Neapole, Barák se dvakrát trefil

17:27
Český reprezentant Antonín Barák dvěma góly zařídil fotbalistům Udine v italské lize výhru 4:0 nad Veronou. Gólovou přihrávku zaznamenal i druhý z Čechů v týmu Jakub Jankto. Barák potvrdil velmi dobrou formu a v posledních třech zápasech Serie A dal čtyři góly. Udine po čtvrté výhře za sebou poskočilo na osmou příčku.

Marek Hamšík slaví gól v dresu Neapole. foto: Reuters

Barák se poprvé prosadil ve 28. minutě, kdy mu ve vápně přiklepl míč hlavou spoluhráč, český záložník si míč zpracoval a z otočky otevřel skóre. Těsně před poločasem se podílel na další brance domácích. Vypálil z dálky, gólman jeho pokus jen vyrazil, následně chytil první dorážku, ale na druhý pokus Widmera už nestačil.

V 68. minutě předvedla ofenziva Udine hezkou akci, při níž Lasagna efektně patičkou přistrčil míč Barákovi a ten poprvé v italské lize zaznamenal dva góly v jednom utkání. V sezoně si polepšil na šest zásahů. Následně ještě Jankto kolmicí vysunul Lasagnu a ten tvrdou střelou o břevno završil výhru.

Neapol otočila zápas se Sampdorií Janov z 1:2 na 3:2 a zvýšila náskok na prvním místě tabulky na čtyři body před druhým Juventusem Turín. Ten má ale večerní zápas s AS Řím k dobru. Neapol vede na Vánoce tabulku poprvé od sezony 1989/90, kdy získala poslední titul.

Gólem se na výhře podílel i slovenský reprezentant Marek Hamšík, který se stal nejlepším střelcem Neapole v její historii. Už 116. brankou překonal dosavadní rekord legendárního Diega Maradony. Potřeboval na to 11 sezon a 478 zápasů. Maradona předchozí rekord vytvořil během sedmi sezon a 259 utkání.

2. týden: Vyhrajte dobroty pro batolata v hodnotě 3 466 Kč

Zúčastněte se volby jména roku 2024 a správně odpovězte na soutěžní otázku.