Hamilton překvapil Ferrari a vyhrál kvalifikaci, Vettel odstartuje ze třetí pozice

16:24
Singapur - Kvalifikaci na Velkou cenu Singapuru formule 1 vyhrál vedoucí jezdec průběžného pořadí mistrovství světa Lewis Hamilton z Mercedesu. Jeho soupeř v boji o titul Sebastian Vettel z Ferrari odstartuje do nedělního závodu na městském okruhu Marina Bay ze třetího místa.

Lewis Hamilton opanoval kvalifikaci Velké ceny Singapuru foto: Reuters

Hamilton si časem 1:36,015 minuty dojel pro 79. pole position v kariéře. Čtyřnásobný mistr světa dokonale zaskočil Ferrari, jehož vozy ovládly druhý i třetí trénink. Jezdci italské stáje navíc nebudou ani v první řadě, protože druhé místo si zajistil Max Verstappen z Red Bullu, který za obhájcem titulu zaostal o tři desetiny sekundy.

Vettel byl třetí se ztrátou šesti desetin a v neděli čeká čtyřnásobného mistra světa těžká práce, aby dokázal snížit ztrátu v průběžném pořadí mistrovství světa. Pilot Ferrari je druhý a sedm závodů před koncem šampionátu za Hamiltonem zaostává o třicet bodů.

Čtvrtou příčku obsadil Valtteri Bottas z Mercedesu, pátý dojel Kimi Räikkönen z Ferrari a šestý byl Daniel Ricciardo z Red Bullu.

Kvalifikace na Velkou cenu Singapuru, závod mistrovství světa vozů formule 1:

1. Hamilton (Brit./Mercedes) 1:36,015, 2. Verstappen (Niz./Red Bull) -0,319, 3. Vettel (Něm./Ferrari) -0,613, 4. Bottas (Fin./Mercedes) -0,687, 5. Räikkönen (Fin./Ferrari) -0,779, 6. Ricciardo (Austr./Red Bull) -0,981, 7. Pérez (Mex./Force India) -1,970, 8. Grosjean (Fr./Haas) -2,305, 9. Ocon (Fr./Force India) -2,350, 10. Hülkenberg (Něm./Renault) -2,573