Hamburk třikrát vyrovnával, ale zase neprohrál. Jiráček byl na lavičce

19:43
HAMBURK (Německo) - Fotbalisté Hamburku v devátém kole německé ligy třikrát srovnali nepříznivé skóre a se Stuttgartem remizovali na domácím hřišti 3:3. V tabulce jsou na čtrnácté příčce, jejich soupeř přišel o možnost posunout se na pohárové umístění a je osmý. Stuttgart se dostal poprvé do vedení již ve třetí minutě, kdy se vyhnul ofsajdu Alexandru Maxim.

Radost fotbalisty Hamburku Artjomse Rudnevse foto: Reuters

Německá fotbalová liga - 9. kolo

Hamburk - Stuttgart 3:3 (22. Lasogga, 56. Beister, 67. Van der Vaart - 3. Maxim, 38. Gentner, 64. vlastní Djourou)

Augsburg - Wolfsburg 1:2 (10. Werner - 35. Arnold, 42. Luiz Gustavo)

Podruhé dostal VfB do vedení hlavičkou po standardní situaci kapitán Christian Gentnter, naposledy se hosté radovali z náskoku v 64. minutě, když před Vedadem Ibiševičem uklidil centr do vlastní sítě hamburský obránce Johan Djourou. Hamburk, na jehož lavičce zůstali záložník Petr Jiráček a brankář Jaroslav Drobný, poprvé kontroval ve 22. minutě, kdy sérii chyb v obraně Stuttgartu potrestal Pierre-Michel Lasogga. Gól na 2:2 obstaral po pohledné kombinační akci Maxmilian Beister, vzápětí po třetí trefě soupeře stanovil konečný stav Rafael van der Vaart.

Nový kouč Bert van Marwijk zůstává i po prvním domácím a celkově třetím utkání na lavičce Hamburku bez porážky. Augsburg se záložníkem Janem Morávkem v sestavě se doma proti Wolfsburgu ujal rychle vedení zásluhou Tobiase Wernera, ale ještě do poločasu o náskok přišel. V poslední desetiminutovce první půle stanovili z ojedinělých šancí svého týmu konečné skóre 2:1 pro "Vlky" střelou z dálky Maximilian Arnold a hlavou Luiz Gustavo.