8. října 2017 13:36 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Halepová se poprvé v kariéře stane jedničkou, Hlaváčková prohrála finále čtyřhry

Simona Halepová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Simona Halepová. | foto: Reuters

Peking Rumunská tenistka Simona Halepová nedokázala před pondělním posunem do čela světového žebříčku dotáhnout do vítězného konce turnaj v Pekingu. Ve finále byla nad její síly Francouzka Caroline Garciaová, která vyhrála 6:4, 7:6 a navázala na triumf z předchozího čínského podniku ve Wu-chanu. Ve finále čtyřhry prohrály Andrea Hlaváčková s Maďarkou Timeou Babosovou s nejvýše nasazeným párem Martina Hingisová, Chan Yung-jan 1:6, 4:6.

Třiadvacetiletá Garciaová se dvěma turnajovými triumfy přiblížila premiérové účasti na Turnaji mistryň ve dvouhře. Na posledním postupovém osmém místě vystřídala Britku Johannu Kontaovou, která musí přespříští týden v Moskvě postoupit do finále, aby měla šanci francouzskou tenistku znovu předstihnout.

Šestadvacetiletá Halepová v dosavadních dvou zápasech Garciaovou porazila. V Pekingu ale na rozjetou Francouzku, která v semifinále vyřadila Petru Kvitovou, nestačila. Finále sice Rumunka zahájila brejkem, ale vzápětí sama o podání přišla a v desátém gamu proměnila Garciaová další brejk v zisk prvního setu.

V ještě vyrovnanější druhé sadě si hráčky udržely podání, přestože v sedmém gamu čelila francouzská tenistka devíti brejkbolům. V tie-breaku měla Garciaová navrch a po necelých dvou hodinách proměnila druhý mečbol.

„Nemám proč být smutná, mám za sebou skvělý týden,“ uvedla po finále Halepová, která se stane světovou jedničkou poprvé v kariéře.

Hlaváčkové s Babosovou nevyšla odplata za porážku ve finále květnového turnaje v Madridu, kde rovněž podlehly švýcarsko-tchajwanské dvojici ve dvou setech, a čtvrtý letošní společný titul v Pekingu nezískaly.

Hlaváčková s Babosovou, které spolu začaly hrát po březnovém rozchodu české tenistky s Číňankou Pcheng Šuaj, postupem do finále potvrdily výborný závěr sezony. Před týdnem triumfovaly v Taškentu a před třemi týdny ovládly čtyřhru na turnaji v Québecu. Díky těmto úspěchům se kvalifikovaly na Turnaj mistryň.

Světová deblová jednička Hingisová s dvojkou Chan Yung-jan vyhrály už devátý deblový turnaj v sezoně. Aktuálně mají na kontě sérii 18 vítězných zápasů.