24. května 2007 18:35 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Hadamczik zůstává, svaz o odvolání nejednal

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 12Diskuse

PRAHA Alois Hadamczik povede českou hokejovou reprezentaci i v příští sezoně. Výkonný výbor svazu o jeho odvolání vůbec nejednal, přestože národní tým skončil na mistrovství světa až sedmý.

"Odvolávat trenéra v tomto případě by byl alibismus. To, že vypadnete ve čtvrtfinále, se stane každému týmu. Například Rusy a Američany to potkalo v posledních letech několikrát," řekl novinářům po jednání šéf svazu Vratislav Kulhánek. Poukázal i na to, že trenér neměl z různých důvodů k dispozici některé hráčů z NHL, o jejichž služby stál.

Hadamczik nastoupil k národnímu týmu před rokem. Na olympijských hrách v Turíně mužstvo pod jeho vedením obsadilo třetí místo a na světovém šampionátu v Rize skončilo druhé. Letos podobné výsledky jeho svěřenci nezopakovali, na MS dokázali z hokejových velmocí porazit pouze USA. Své účinkování zakončili čtvrtfinálovou porážkou s Ruskem.
Lidovky.cz, ČTK
  • 12Diskuse
RODIČE ZNAJÍ: Takhle reálně vypadá rodinná dovolená!
RODIČE ZNAJÍ: Takhle reálně vypadá rodinná dovolená!

Z reklamního letáku cestovní společnosti se směje manželský pár sedící na úhledném plážovém lehátku. Před ním si společně hrají děti. A teď zpátky do reality, takhle rodinná dovolená většinou nevypadá.