Guardiola slaví další triumf. Stoprocentní Citizens jdou do čele Premier League

19:12
MANCHESTER - Fotbalisté Manchesteru City porazili v třetím kole anglické ligy West Ham 3:1 a vrátili se do čela tabulky o skóre před Chelsea a Manchester United. Svěřenci trenéra Pepa Guardioly si v prvním poločase vypracovali rychlé vedení 2:0 po gólech Raheema Sterlinga a Fernandinha. Za hosty sice po přestávce dokázal snížit Michail Antonio, v nastavení ale definitivně pojistil výhru domácích druhou trefou Sterling.

Pep Guardiola slaví další ligový triumf. foto: Reuters

V základní sestavě West Hamu poprvé nastoupil dvacetiletý útočník Ashley Fletcher, debut si ale příliš užít nemohl. Už v sedmé minutě totiž jeho tým prohrával, když pohlednou kombinaci úspěšně zakončil Sterling. Anglický reprezentant se trefil poprvé od března.

Manchester City vs. West Ham United (radost domácích).

O chvíli později vedli domácí už o dvě branky. De Bruyne z přímého kopu nacentroval přesně na Fernandinha a ten hlavou překonal gólmana Adriána. Brazilský středopolař oslavil první ligovou branku po 364 dnech. Asistent De Bruyne měl ještě v prvním poločase další dvě šance na zvýšení náskoku, v obou případech ale mířil nepřesně.

Anglická fotbalová liga - 3. kolo

West Bromwich - Middlesbrough 0:0, Manchester City - West Ham United 3:1 (7. a 90.+2 Sterling, 18. Fernandinho - 58. Antonio).

Krátce po přestávce sice rozvlnil síť „Kladivářů“ potřetí Nolito, před zakončením ale byl v ofsajdu. Na druhé straně vstřelil v 58. minutě po Masuakově centru kontaktní branku Antonio. Šestadvacetiletý záložník se od začátku minulé sezony prosadil už osmkrát hlavou, což se nikomu jinému v anglické lize nepovedlo. West Ham skóroval v 16. ligovém zápase v řadě.

V nastavení domácí uklidnil Sterling a „Citizens“ tak jsou v nové sezoně stále bodově stoprocentní.