2. září 2007 13:38 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Grönholm vyhrál nejtěsnějším rozdílem

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Marcus Grönholm vyhrál závod na Novém Zélandu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Marcus Grönholm vyhrál závod na Novém Zélandu. | foto: ČTK

HAMILTON Pouhé tři desetiny sekundy rozhodly o vítězství Fina Marcuse Grönholma v Rallye Nový Zéland. Na druhém místě skončil v nejtěsnějším závodu historie Sébastien Loeb z Francie, který v průběžném pořadí na finského jezdce ztrácí deset bodů.

Při 350 kilometrové délce soutěže představují tři desetiny sekundy rozdíl asi 7,5 metru. "To opravdu není moc, takhle těsné to nikdy nebylo. A naštěstí to byl náš den," řekl Grönholm, který na Novém Zélandu vyhrál podruhé za sebou a celkově už popáté.

Francouzský jezdec Citroënu vyhrál devět měřených testů, o jeden víc než jeho finský rival. Nakonec mu to ale nebylo nic platné. "Je to k zlosti, ale co můžu dělat? Byl to velký boj a on zvítězil, protože byl o trochu rychlejší," ulevil si Loeb, který před poslední rychlostní zkouškou ztrácel sedm desetin vteřiny a před vjezdem do cíle stáhl další čtyři. V průběhu dramatické třídenní soutěže vedl Grönholm nejvýš o 15 sekund.

Třetí na Novém Zélandu skončil už s více než stosekundovou ztrátou Grönholmův krajan a kolega z týmu Ford Mikko Hirvonen. Český jezdec Štěpán Vojtěch s produkčním mitsubishi se po páteční nehodě vrátil do soutěže s velkou ztrátou a obsadil 55. pozici.

Lidovky.cz, ČTK
RODIČE ZNAJÍ: Takhle reálně vypadá rodinná dovolená!
RODIČE ZNAJÍ: Takhle reálně vypadá rodinná dovolená!

Z reklamního letáku cestovní společnosti se směje manželský pár sedící na úhledném plážovém lehátku. Před ním si společně hrají děti. A teď zpátky do reality, takhle rodinná dovolená většinou nevypadá.