Gólman Pavelec vychytal Jágra a spol. a oslavil 100. výhru v NHL

7:18aktualizováno  9:45
NEW YORK - Hokejový brankář Ondřej Pavelec vychytal v pondělním utkání NHL Jágra a spol. a 25 zákroky se zasloužil o výhru Winnipegu na ledě New Jersey 3:1. Český gólman oslavil své jubilejní 100. vítězství v zámořské soutěži a po utkání byl vyhlášen druhou hvězdou večera.

Ondřej Pavelec oslavil stý vyhraný zápas v NHL. foto: ČTK

Pavelec se po třech prohrách za sebou blýskl skvělým výkonem a zlikvidoval řadu šancí domácích Devils. Nejvíce ho prověřil Jágr, jemuž zneškodnil všech pět střel. Nakonec na krajana vyzrál pouze Patrik Eliáš, který v 51. minutě před brankou úspěšně tečoval střelu od modré čáry a snížil na 1:2. Jets se dostali do vedení v 17. minutě po trefě Marka Scheifelea, jehož v útočném pásmu našel zcela volného Michael Frolík. Podruhé překonal Martina Brodeura v brance New Jersey v 28. minutě Evander Kane, třetí gól přidal v poslední minutě při power play Devin Setoguchi.

Zápas Winnipegu s New Jersey:

"Pavelec předvedl další vynikající výkon, což potřebujeme skoro pokaždé, protože většina našich zápasů je hodně vyrovnaná," pochválil trenér Claude Noel českého gólmana. Ten si ale nenechal všechnu slávu pro sebe. "Poctivě jsme dnes všichni makali. Kluci zblokovali řadu střel a také nám pomohlo, že jsme dali první gól," prohlásil Pavelec. "Ďáblové" po sérii tří výher prohráli podruhé za sebou a stejně jako v sobotu v San Jose vstřelili pouze jeden gól.

"Měli jsme řadu šancí. Nevím, jestli jsme do toho dali maximum, ale prostě se nám nepodařilo skórovat," povzdychl si brankář Brodeur. "Dobře jsme bruslili, vypracovali si několik dobrých příležitostí, ale bohužel," litoval Eliáš, jehož střelu ve druhé třetině zastavila tyč. O další střelecký zápis marně usiloval Jágr, který nejenže neskóroval, ale zároveň byl na ledě u všech tří inkasovaných gólů Devils. "Tohle prostě nebyl náš večer," pokrčil rameny Jágr. "Někdy vyhraješ zápasy, kdy si to ani nezasloužíš, a naopak občas prohraješ utkání, které by mělo být tvoje," dodal.

Další povedený večer má za sebou také brankář Marek Mazanec, díky jehož 29 zásahům zvítězil Nashville nad Phoenixem 4:2. Mazanec tak při svém pátém startu v řadě vychytal čtvrtou výhru, přičemž ani v jednom z pěti duelů neinkasoval více než dva góly. Základ k vítězství položili Predators třemi góly v první třetině. V prostředním dějství sice Mazanec dvakrát kapituloval, ve zbytku zápasu ale úspěšně hájil těsný náskok. Výhru pojistil v poslední minutě gólem do prázdné branky při power play "Kojotů" Shea Weber.

Vladimír Sobotka se pátým gólem v sezoně podílel na vítězství St. Louis

Neopakoval se tak průběh zápasu z 31. října, kdy Phoenix v průběhu první třetiny rovněž prohrával 0:3, ale nakonec dokázal zvítězit 5:4 po samostatných nájezdech. "Ve třetí třetině nás soupeř dostal pod tlak, ale naštěstí nás v pravý čas několika skvělými zákroky podržel Mazanec," ocenil přínos českého gólmana trenér Nashvillu Barry Trotz. Vladimír Sobotka se pátým gólem v sezoně podílel na vítězství St. Louis nad Minnesotou 3:0. Český útočník už po 80 sekundách úspěšnou dorážkou otevřel skóre zápasu, a jelikož jeho spoluhráč Jaroslav Halák vychytal 28. čisté konto v NHL, byla jeho trefa nakonec vítězná.

Zápas Miinnesoty se St. Louis:

O další dva góly Blues, kteří vyhráli počtvrté v řadě, se postaral Alexander Steen, který tak potvrdil pozici druhého nejlepšího střelce celé soutěže. Devětadvacetiletý útočník dal v 23 zápasech 19 branek a ztrácí už jen jediný gól na lídra tabulky střelců Alexandra Ovečkina. Vzrušující podívanou si užili fanoušci v očekávaném souboji nejlepších týmů Východní konference mezi Bostonem a Pittsburghem.

Domácí nejprve přišli o náskok 2:0, a když se pak dostali znovu do vedení, vyrovnal pouhé tři desetiny sekundy před koncem třetí třetiny Sidney Crosby. Už po 34 sekundách prodloužení ale zařídil výhru Bruins obránce Torey Krug. "Takovou situaci už jsme v minulosti zažili několikrát, nijak nás to nerozhodilo," řekl k vyrovnání v poslední sekundě trenér Bostonu Claude Julien. "A myslím, že právě tyhle zkušenosti nám pomohly. Zůstali jsme v klidu a soustředili se na prodloužení. Pro většinu týmů by to bylo devastující, ale my pak byli po vítězství ještě hladovější," dodal Julien.

Výsledky. NHL:

Boston - Pittsburgh 4:3 v prodl. (2:0, 0:1, 1:2 - 1:0)
Branky: 13. Eriksson, 16. R. Smith, 55. Chára (Krejčí), 61. Krug - 21. a 52. Neal, 60. Crosby. Střely na branku: 24:31. Diváci: 17 565.

Toronto - Columbus 0:6 (0:2, 0:2, 0:2)
Branky: 50. a 52. Johansen, 11. Atkinson, 11. Umberger, 24. Skille, 27. Murray. Střely na branku: 18:22. Diváci: 19 241.

New Jersey - Winnipeg 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Branky: 51. Eliáš - 17. Scheifele (Frolík), 28. E. Kane, 60. Setoguchi. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 26 střel jednou inkasoval a úspěšnost zásahů měl 96,2 procenta. Střely na branku: 26:22. Diváci: 12 253.

Tampa Bay - New York Rangers 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)
Branky: 4. a 24. St. Louis (na druhou Šustr), 37. a 59. Purcell, 3. Kučerov. Střely na branku: 25:37. Diváci: 19 204.

St. Louis - Minnesota 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Branky: 14. a 59. Steen, 2. Sobotka. Střely na branku: 21:22. Diváci: 15 832.

Nashville - Phoenix 4:2 (3:0, 0:2, 1:0)
Branky: 2. Spaling, 9. Fisher, 19. Bourque, 60. Weber - 30. Boedker, 34. Kennedy (Hanzal, Vrbata). Marek Mazanec odchytal za Nashville celý zápas, z 31 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 93,5 procenta. Střely na branku: 29:31. Diváci: 15 728.

Florida - Philadelphia 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Branky: 24. a 34. Bergenheim, 56. Gudbranson - 48. Simmonds. Střely na branku: 31:39. Diváci: 14 299.

Edmonton - Chicago 1:5 (0:2, 1:2, 0:1)
Branky: 29. Schultz - 26. a 59. Shaw, 6. Toews, 9. P. Kane, 22. Oduya. Střely na branku: 25:27. Diváci: 16 839.

Vancouver - Los Angeles 2:3 v prodl. (0:1, 1:0, 1:1 - 0:1)
Branky: 38. Tanev, 47. H. Sedin - 14. Clifford, 58. M. Richards, 61. Kopitar. Střely na branku: 39:22. Diváci: 18 910.

3. Colorado 22 17 0 5 69:45 34
4. Minnesota 25 15 4 6 64:58 34
5. Nashville 24 12 2 10 56:69 26
6. Winnipeg 26 11 4 11 69:76 26
7. Dallas 22 11 2 9 61:65 24