Mrázek patřil opět mezi hvězdy zápasu, ale výhru Detroitu nevychytal

7:23aktualizováno  10:55
NEW YORK - Český brankář Petr Mrázek byl i ve svém druhém startu letošního ročníku NHL vyhlášen třetí hvězdou zápasu, přestože s Detroitem prohrál doma s Tampou Bay 0:3. Perspektivní gólman, který v předchozím utkání vychytal čisté konto, držel neprůstřelnost až do 44. minuty, v níž ho po akci Ondřeje Paláta překonal Tyler Johnson.

Hráč Tampa Bay Lightning Tyler Johnson jde do útoku proti brankáři Detroitu Petru Mrázkovi. foto: ČTK

Mrázek kryl 24 z 26 střel, druhý gól inkasoval z hole J.T. Browna a při závěrečné powerplay sledoval ze střídačky, jak skóre uzavřel Alexander Killorn. "Nehráli jsme nejlépe ani v prvních čtyřiceti minutách, ale na konci druhé třetiny jsme měli několik střídání, po kterých jsem si myslel, že jsme se konečně rozjeli. Jenže ve třetí části jsme jim cestu k vítězství hodně usnadnili. Udělali jsme opět příliš mnoho laciných chyb a góly jim darovali," řekl obránce Detroitu Niklas Kronwall. Red Wings prohráli páté utkání za sebou a během neúspěšné série vstřelili jen pět gólů.

Zápas Tampy s Detroitem:

Dalšího nepřítele si v zápase udělal obránce Tampy Bay Radko Gudas, po jehož úderu rukavicí do obličeje odstoupil Johan Franzén. Švéd už do hry nezasáhl, ale ještě se na chvíli vrátil na střídačku, aby vyslal pár ostrých slov směrem k českému obránci, který se ocitl v blízkosti hráčské lavice Red Wings. Za nesportovní chování obdržel Franzén trest. Hokejisté Philadelphie vedli ve Washingtonu po trefě Jakuba Voráčka ve 44. minutě už 4:1, nakonec ale prohráli 4:5 po samostatných nájezdech.

Dvě branky vítězů dal nejlepší střelec soutěže Alexandr Ovečkin, který svým druhým gólem v utkání vyrovnal skóre v závěrečné minutě. Rozstřel pak rozhodl Nicklas Bäckström. "Abych řekl pravdu, netrefil jsem kotouč nejlépe a nedal jsem do toho všechnu sílu. Ale štěstí bylo dnes na naší straně, zejména v závěru," uvedl Ovečkin. Podle trenéra Washingtonu Adama Oatese byl klíčový při obratu gól Mikea Greena na 2:4. "Vůbec nic jsme nezměnili. Ale po prvním gólu nám narostla křídla. K tomu se přidali diváci, vy se cítíte lépe a zvyšujete obrátky. A než se nadějete, je vyrovnáno," komentoval závěrečný nápor Oates.

Hudler opět vede bodování českých hráčů v NHL

Jiří Hudler opět vede kanadské bodování českých hráčů v soutěži. Olomouckého rodáka v sobotu předstihl díky dvěma asistencím Jaromír Jágr, ale Hudler odpověděl o den později stejným způsobem. Devětadvacetiletý útočník přihrál na dvě branky Calgary, které přesto prohrálo 3:4 po samostatných nájezdech na ledě New Yorku Rangers. Naopak Tomáš Fleischmann asistoval u vítězného gólu Floridy, která uspěla v Montrealu 2:1. Hokejisté Chicaga se oklepali ze sobotní prohry 3:7 s Torontem a porazili doma Los Angeles 3:1.

Zápas Calgary s New York Rangers:

Vedoucí tým soutěže položil základ úspěchu třemi góly v úvodní třetině. Skóre otevřel v šesté minutě v oslabení Marián Hossa, který tím ukončil neprůstřelnost Kings v první dvacetiminutovce. Kalifornský klub v předchozích 18 utkáních v této pasáži neinkasoval, čímž stanovil nový rekord NHL. Finský útočník Teemu Selänne, který momentálně zaostává v souboji o nejlepšího evropského střelce v historii soutěže za Jágrem o 13 branek, prolomil devatenáctizápasový gólový půst a jednou trefou přispěl k výhře Anaheimu 3:2 nad Edmontonem.

K ukončení série mu prý pomohl bývalý spoluhráč Paul Kariya povzbudivou textovou zprávou. "Jen mi napsal, ať se víc tlačím do branky a že se pak stanou dobré věci," prozradil Selänne. Po vstřelení gólu se mu ulevilo. "Čekal jsem dlouho, ale snášelo se mi to lépe, jelikož jsme i tak vyhrávali. A nějaké šance jsme si vytvořil, jen to tam nepadlo. Plně doufám, že to bude zase dobré a že mi dnešní gól zvedne sebevědomí," dodal finský útočník.

Výsledky NHL:

Washington - Philadelphia 5:4 po sam. nájezdech (1:1, 1:0, 2:3 - 0:0)
Branky: 12. a 60. Ovečkin, 52. Green, 57. Orlov, rozhodující sam. nájezd Bäckström - 20. Giroux, 28. Streit, 43. Couturier, 44. Voráček. Střely na branku: 33:28. Diváci: 18.506.

Detroit - Tampa Bay 0:3 (0:0, 0:0, 0:3)
Branky: 44. Johnson (Palát), 50. Brown, 59. Killorn. Brankář Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, inkasoval dvě branky z 26 střel a úspěšnost zásahů měl 92,31 procenta. Střely na branku: 28:26. Diváci: 20.066.

Montreal - Florida 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Branky: 43. Galchenyuk - 25. Winchester, 28. Bjugstad (Fleischmann). Střely na branku: 18:25. Diváci: 21.273.

NY Rangers - Calgary 4:3 po sam. nájezdech (1:2, 1:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 16. Stepan, 28. Hagelin, 53. Kreider, rozhodující sam. nájezd Pouliot - 8. Backlund, 15. Glencross (Hudler), 45. Monahan (Hudler). Střely na branku: 32:21. Diváci: 18.006.

Chicago - Los Angeles 3:1 (3:0, 0:0, 0:1)
Branky: 6. Hossa, 10. Versteeg, 20. Sharp - 57. Martinez. Střely na branku: 40:22. Diváci: 21.426.

Anaheim - Edmonton 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Branky: 12. Bonino, 36. Selänne, 57. Penner - 7. Nugent-Hopkins, 51. Gagner. Střely na branku: 34:25. Diváci: 16.301.

3. Colorado 31 21 1 9 88:73 43
4. Minnesota 35 19 5 11 81:81 43
5. Dallas 31 15 5 11 90:93 35
6. Nashville 33 16 3 14 77:92 35
7. Winnipeg 34 14 5 15 90:100 33