Gólman Chelsea Courtois zahodil penaltu. Anglický Superpohár tak získal Čech

17:10
LONDÝN - Ještě osm minut před koncem vedli úřadující šampioni Premier League z Chelsea nad vítězem FA Cupu z Arsenalu 1:0 a zdálo se, že anglický Superpohár získají pro sebe. Nakonec jim však zůstaly oči pro pláč.

Petr Čech se stal hrdinou pokutových kopů. foto: Reuters

Lvice táhnou. Britské fotbalistky válcují ve sledovanosti i Premier League

Chelsea se ujala vedení v 46. minutě díky Victoru Mosesovi. Deset minut před koncem ale dostal červenou kartu jeho spoluhráč Pedro.

Z následného přímého kopu využil jeho vyloučení prvním gólem ve svém novém působišti obránce Arsenalu Sead Kolašinac a o vítězi musely rozhodnout kopy ze značky pokutového kopu.

A v nich se blýskl český gólman Petr Čech, který inkasoval jedinkrát, naopak hráči Arsenalu se trefili hned čtyřikrát a mohli pozvednout první trofej v sezoně nad hlavu.

Rozstřel se hrál novým systémem ABBA, kdy se týmy nestřídají tradičně po jedné penaltě, ale místo toho jsou po prvním pokusu na řadě hned dva exekutoři soupeře.

Gólman Arsenalu Petr Čech se raduje s trofejí s F.A. Cupu.
Sunderland vs. Arsenal (Petr Čech zasahuje).

Ve druhé sérii se proti Čechovi postavil překvapivě jeho někdejší konkurent v brance Chelsea Thibaut Courtois, ale proti českému gólmanovi neuspěl.

A když ve třetí sérii netrefil branku ani nový útočník v dresu Chelsea Alvaro Morata, rozhodnout o triumfu Arsenalu mohl útočník Olivier Giroud. A ten se stejně jako jeho spoluhráči Walcott, Monreal a Oxlade-Chamberlain nemýlil.

Arsenal si připsal třetí triumf v superpoháru za poslední čtyři roky a celkově patnáctý. Čech získal tuto trofej potřetí, v letech 2005 a 2009 ji vyhrál právě s Chelsea.