Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Golfovým králem se v Atlantě stal Bradley

9:40
ATLANTA - Nečekaným vítězem posledního turnaje kategorie major v této sezoně PGA Championship v Atlantě se stal domácí golfista Keegan Bradley. Pětadvacetiletý Američan, který působí na okruhu PGA Tour první sezonu, si životní triumf zajistil v tříjamkovém play off.

Golfista Keegan Bradley foto: ČTK

V něm porazil krajana Jasona Dufnera, jenž ztratil takřka jisté vítězství, neboť ještě před 15. jamkou posledního kola měl na svého pozdějšího přemožitele náskok pěti úderů. Na turnaji selhali favorité, světová jednička Angličan Luke Donald skončil na děleném osmém místě.

ZE SVĚTA GOLFU ČTĚTE TAKÉ

Bradley dlouho držel s Dufnerem krok, jenže na patnácté jamce zahrál tripley-bogey a pořadatelé už mohli pomalu začít připravovat závěrečný ceremoniál. Bradley ale následnou riskantní hrou snížil manko o dvě rány, další tři si ubral Dufner, hrající v následném flightu, sám sérií tří bogey mezi jamkami 15. až 18. Bradley získal nejen cennou trofej, ale také šek na 1,445.000 dolarů.

"Neuvěřitelný pocit," liboval si Bradley, který si v letošní sezoně PGA Tour připsal druhé vítězství. "Jako malý jsem vždycky chtěl vyhrávat turnaje a majory. A teď mám tuhle trofej vedle sebe. Je to čest, že patřím do téhle kategorie. Jsem pyšný na to, jak jsem hrál. Byl to nejlepší golf, co jsem kdy hrál," prohlásil Američan, jenž vstupoval do turnaje jako 108. hráč světového žebříčku.

Vyhrát turnaj major při premiérovém startu se naposledy povedlo Američanovi Benu Curtisovi na British Open v roce 2003. Na americké půdě to dokázal před dlouhými 98 lety Francis Ouimet na US Open. "Klobouk dolů před Keeganem za to, co předvedl na posledních třech jamkách. Takový finiš jsem opravdu nečekal," uvedl zklamaný Dufner, jenž prohrál letos už druhý rozstřel o vítězství.

Hlavní favorité tentokrát zůstali v poli poražených. Američan Tiger Woods ani nepostoupil do finálových kol, jeho krajan Phil Mickelson se solidním, ale nijak výjimečným výkonem propracoval do elitní dvacítky. Lídr světového žebříčku Donald i jeho pronásledovatel krajan Lee Westwood se po zlepšeném závěru posunuli aspoň mezi nejlepších deset. Na takřka neomylného Bradleyho ale tentokrát neměl nikdo, pod par hřiště se nakonec dostalo pouze devatenáct hráčů.

Španěl Miguel Ángel Jiménez, který bude tento týden největší hvězdou Czech Open v Čeladné, zahrál v posledním kole 77 ran a obsadil konečné 64. místo.