Hertl neodvrátil prohru San Jose. Faul Paláta zase přispěl k prohře Tampa Bay

7:00
New York - Útočník Tomáš Hertl skóroval i ve druhém utkání úvodního kola play off NHL, ale se San Jose podlehl doma Vegas 3:5. Série mezi oběma týmy je vyrovnaná 1:1. Columbus zvítězil na ledě Tampy Bay 5:1 a vede nad suverénem základní části překvapivě 2:0 na zápasy. Také St. Louis vyhrálo venku obě utkání a druhý bod získalo ve Winnipegu po vítězství 4:3. Jen New York Islanders stoprocentně využili domácí prostředí, když porazili Pittsburgh 3:1 a vedou 2:0 na zápasy.

Centr týmu San Jose Sharks Tomáš Hertl (číslo 48) se snaží přebruslit Alexandera Kerfoota (číslo 13) z týmu Colorado Avalanche. foto: AP Photo

Utkání Winnipeg versus St. Louis.
Brayden McNabb (vlevo - hráč týmu Vegas Golden Knights) zápasí o puk s Marcusem...

Hráči Vegas odstartovali utkání impozantně - trefami Codyho Eakina, Colina Millera a Maxe Paciorettyho vedli v sedmé minutě 3:0. O slibný náskok ale přišli v závěru první třetiny. Nejdříve snížil Logan Couture, kontaktní gól dal Hertl tečí střely Erika Karlssona a divokou pasáž uzavřel Joe Thornton gólem na 3:3. Hostům vyšel vstup i do prostředního dějství, z dorážky se prosadil Mark Stone. Výhru Vegas pojistil ve 48. minutě v oslabení William Karlsson.

1. kolo play off NHL:

Východní konference - 2. zápasy:

Tampa Bay - Columbus 1:5 (stav série: 0:2)

New York Islanders - Pittsburgh 3:1 (stav série: 2:0)

Západní konference - 2. zápasy:

Winnipeg - St. Louis 3:4 (stav série: 0:2)

San Jose - Vegas 3:5 (stav série: 1:1)

Columbus, který minulý zápas otočil z 0:3 na konečných 4:3, tentokrát lépe začal. Obránci Tampy nejdříve zapomněli před brankou na Cama Atkinsona, který otevřel v šesté minutě skóre. Faul Ondřeje Paláta potrestal už po čtyřech sekundách střelou od modré čáry Zach Werenski. Na začátku prostřední části zvýšil v další početní převaze z dorážky Matt Duchene, který v utkání nasbíral čtyři body (1+3) a stal se první hvězdou zápasu.

Tampa Bay ve 45. minutě snížila trefou obránce Michaila Sergačjova, ale Riley Nash uklidnil hosty zásahem z mezikruží. Pohodu Columbusu dokresloval pátý gól, který střílel Arťom Panarin po krásné kombinaci do úplně prázdné branky.

Na konci základní části NHL si Zacha, Krejčí a Pastrňák připsali po dvou bodech

Výsledek neunesl nejproduktivnější hráč základní části Nikita Kučerov, který v obou zápasech nebodoval. Ruský útočník v závěru podrazil a poté i narazil na mantinel Markuse Nutivaaru. Za fauly obdržel celkově 17 trestných minut a čeká ho rozhovor s disciplinární komisí.

Pittsburgh dal první gól zápasu, když se prosadil v polovině zápasu dělovkou od modré čáry Erik Gudbranson. Ještě před druhou přestávkou ale vyrovnal z přečíslení Anthony Beauvillier. Obrat dokonali ve třetí třetině Jordan Eberle a Josh Bailey.