Giroud zařídil Arsenalu remízu se Southamptonem a vyrovnal rekord Premier League

15:15
LONDÝN - Fotbalisté Arsenalu s Petrem Čechem v brance remizovali v 16. kole anglické ligy na hřišti Southamptonu 1:1. Domácí vedli už od třetí minuty po gólu Charlieho Austina, za hosty vyrovnal v závěru střídající Olivier Giroud. Arsenal zůstal na pátém místě.

Olivier Giroud právě zařídil svému Arsenalu alespoň remízu se Southamptonem. foto: Reuters

Anglická fotbalová liga - 16. kolo:

Southampton - Arsenal 1:1 (3. Austin - 88. Giroud), 15:15 Liverpool - Everton, 17:30 Manchester United - Manchester City.

Tadič poslal ve třetí minutě míč za obranu Austinovi, který si tváří v tvář Čechovi poradil a potvrdil formu z posledních utkání: ve čtyřech zápasech nastřílel stejný počet branek. Po chvíli se mohl prosadit podruhé, jeho přízemní střelu ale český gólman zneškodnil a včas zasáhl i v 27. minutě proti Ward-Prowsovu přímému kopu.

Vyrovnat mohl Ramsey, jeho střelu k tyči ale Forster chytil. V 62. minutě se do velké šance dostal domácí záložník Romeu a zpoza vápna trefil břevno. Bertrand následně unikl obraně „Kanonýrů“ a přehodil Čecha, míč však skončil vedle branky.

V 84. minutě z přímého kopu ohrozil gólmana Forstera Sánchez a tři minuty před koncem si chilský reprezentant připsal asistenci, když našel centrem ve vápně Girouda a francouzský útočník hlavou zakončil přesně. Jakožto střídající hráč dal za Arsenal v Premier League už 17 branek, což se předtím povedlo jen Olemu Gunnarovi Solskjaerovi v Manchesteru United.

2. týden: Vyhrajte dobroty pro batolata v hodnotě 3 466 Kč

Zúčastněte se volby jména roku 2024 a správně odpovězte na soutěžní otázku.