18. února 2011 10:57, aktualizováno  14:29 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Generálka na slalom nevyšla, Bank skončil v 'obřáku' až devatenáctý

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Ondřej Bank. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ondřej Bank. | foto: Reuters

GARMISCH-PARTENKIRCHEN Ondřej Bank obsadil v obřím slalomu na mistrovství světa ve sjezdovém lyžování v Garmisch-Partenkirchenu 19. místo. Ze zlata se radoval lídr této disciplíny ve Světovém poháru Ted Ligety; šestadvacetiletý Američan teď dokončil na šampionátu první ze svých čtyř závodů.

Pátému muži ze superkombinace Bankovi vyšlo lépe první kolo, po kterém figuroval na 12. příčce, třebaže na trati chyboval. "Měl jsem z toho dobrý pocit. Udělal jsem tam sice docela velkou chybu, ale nakonec to byla dobrá pozice, s kterou se dalo ještě něco udělat," řekl novinářům Bank. V druhé jízdě už tak úspěšný nebyl a zajel až dvaadvacátý čas.

I tak vybojoval na šampionátu již třetí umístění v elitní dvacítce, navíc jej čeká v neděli ještě oblíbený slalom speciál. "Nebyla ta druhá jízda ale vůbec ono. Neměl jsem pocit, že jedu úplně špatně, ale ta pista byla rozbitá a mě to v těch rýhách nějak nejde," uvedl Bank, který měl přitom na páté místo ztrátu pouze 1,1 sekundy. "Stačí malá chybička ve výjezdu na prudké části, ztratil jsem rychlost a rytmus a už to je v háji," prohlásil.

Ligety potvrdil, že je obří slalom jeho parádní disciplínou, ve které letos může získat již třetí křišťálový globus. Po prvním kole mu sice patřilo až čtvrté místo, druhou jízdu ale z favoritů zvládl nejlépe. Druhého Francouze Cypriena Richarda porazil v součtu o osm setin sekundy, třetí Pakušan Philipp Schörghofer zaostal o 43 setin. Po zlatu ze superkombinace měl k nejcennější medaili opět nejblíže Nor Aksel Lund Svindal, vedoucí pozici po prvním kole ale neudržel a skončil čtvrtý.

"Bylo vidět, že mu také ta rozbitá trať vůbec nesedla, na konci to už vůbec nejelo," komentoval to Bank. Další z českých reprezentantů Kryštof Krýzl dokončil závod na 31. místě s odstupem 3,16 sekundy za vítězem. Adam Zika ztratil 4,34 sekundy a byl 36., Martin Vráblík do druhého kola nenastoupil.

Lidovky.cz, ČTK
  • 0Diskuse