Gebre Selassie při premiéře zazářil. Jeho gól ale na body nestačil

22:46
DORTMUND - Český fotbalista Theodor Gebre Selassie ve své bundesligové premiéře vstřelil gól, Werder ale v zahajovacím duelu 50. ročníku soutěže prohrál na hřišti obhájce titulu Dortmundu 1:2. Reprezentační obránce vyrovnal v 75. minutě na 1:1, o šest minut později rozhodl záložník Borussie Mario Götze.

ilustrační foto foto: ČTK

Gebre Selassie nastoupil před 80.645 diváky na vyprodaném stadionu v Dortmundu na pravém kraji obrany a vedl si dobře. V 11. minutě ale jen sledoval, jak na druhé straně hřiště chyboval spoluhráč Aleksandar Ignjovski a nová posila Dortmundu z Mönchengladbachu Marco Reus otevřela skóre.

Premiérový bundesligový zásah Gebre Selassieho přišel čtvrt hodiny před koncem. Rakušan Marko Arnautovic dostal odražený míč a z pravé strany odcentroval na třebíčského rodáka, který hlavou míč prodloužil k vzdálenější tyči.

Naděje Brém na cennou remízu netrvaly dlouho. Již za šest minut se po přihrávce Roberta Lewandowského prosadil střídající Götze, který byl v té době na hřišti pouhé tři minuty.