Futsalisté na MS skončili, vypadli v osmifinále s Ruskem

14:23
NAKHON RATČASIMA (Bangkok) - Čeští futsalisté vypadli na mistrovství světa v Thajsku v osmifinále. V souboji s velkým favoritem turnaje Ruskem dnes prohráli 0:3. Svěřenci trenéra Tomáše Neumanna doplatili na to, že nevyužili slibné brejky.

Zleva Michal Belej z českého týmu,Kristjan Čujec ze Slovinska a Marek Kopecký z českého týmu foto: ČTK

"Bylo to nesmírně těžké, měli jsme proti sobě velkého favorita celého turnaje. Podali jsme nejlepší výkon na turnaji, ale nestačilo to," zhodnotil utkání pro Českou televizi Lukáš Rešetár. "Škoda, že jsme takový výkon nepřevedli ve skupině proti Egyptu. Pak bychom se mohli Rusku vyhnout. Zápas s Egyptem nám nevyšel, přesto jsme postoupili, což je velký úspěch. Ukázali jsme, že český futsal má svou sílu," dodal.

Výsledky

Osmifinále: ČR - Rusko 0:3 (0:2)
Branky: 7. Eder Lima, 10. Pula, 29. Sirilo.
Sestava ČR: Gerčák - Cupák, Rešetár, Slováček, Frič - Janovský, Sláma, Belej, Seidler - Žďánský, Koudelka, Kovács. Trenér: Neumann.

Itálie - Egypt 5:1 (3:1), Brazílie - Panama 16:0 (8:0).

Čtvrtfinálové dvojice: Portugalsko - Itálie, Ukrajina - Kolumbie, Španělsko - Rusko, Brazílie - Srbsko/Argentina.

Rusko dosud na turnaji neinkasovalo a potvrzuje, že se chce pokusit protrhnout nadvládu Brazílie a Španělska. Také proti Česku se tým posílený o pět hráčů původem z Brazílie dostal v úvodu do tlaku, ale brankář Gerčák odolával. V 7. minutě však předvedli Rusové rychlou akci, na jejímž konci byl Eder Lima a svým devátým gólem na turnaji potvrdil pozici střeleckého lídra.

Druhý gól padl po precizně zahraném brejku. Gólman Gustavo rychle rozehrál, Rusové šli tři na dva české obránce a Pula v těžké pozici z voleje trefil odkrytou branku.

Pak však Češi ztratili ostych a soupeři se vyrovnávali. Především po levé straně přes ofenzivně laděné "ruské Brazilce" se jim dařilo chodit do nebezpečných brejků. Janovský se však při kličce brankáři dostal mimo hřiště a nejproduktivnější český hráč Rešetár ve dvou dobrých pozicích mířil jen do boční sítě.

I ve druhé půli se Češi drželi a sami se dostali do několika nadějných pozic pro střelbu. Jenže ve 29. minutě utekl Pula, Sirilo se uvolnil kličkou do středu a tvrdou střelou zvýšil ruský náskok. Čechům už nepomohla ani power play v posledních pěti minutách, při které Rusy "zamkli", ale nedokázali jejich obranu rozebrat.

"Klíčový moment byl neproměnění šancí, které jsme v první půli měli. V takovém utkání moc šancí není, o to je důležitější je proměňovat. Nám se to ale nepovedlo. Další klíčový moment byl ten třetí gól. My ale přesto nesložili zbraně a ještě je zatlačili," dodal Rešetár.

Rusko se ve čtvrtfinále utká v repríze finále mistrovství Evropy s obhájci stříbra Španěly.