Frolík v NHL opět zářil. Předvedli se i Gudas a Neuvirth

7:00aktualizováno  7:30
NEW YORK - Obránce Radko Gudas vstřelil ve středečním utkání NHL vítězný gól Philadelphie, která i díky 24 zákrokům Michala Neuvirtha triumfovala 3:2 na ledě Chicaga. Znovu zazářil útočník Michael Frolík, jenž se gólem a dvěma přihrávkami zasloužil o výhru Calgary 4:1 nad Winnipegem.

Michael Frolík spolu se svým spoluhráčem Jakubem Nakládalem. foto: APČTK

Flyers, kterým stále schází zraněný Jakub Voráček, vyhráli poosmé z posledních deseti zápasů a v tabulce Východní konference vystřídali Detroit na poslední příčce zaručující účast v play off.

V Chicagu prohrávali 1:2, ve 34. minutě ale vyrovnal Brayden Schenn a v polovině třetí třetiny dokonal obrat Gudas, jehož nahození od modré čáry tečoval hokejkou za záda vlastního brankáře Darlinga obránce Christian Ehrhoff.

Frolík proti Winnipegu navázal na svůj hattrick z pondělního utkání proti St. Louis. V 6. minutě přihrál na úvodní gól zápasu, ve 13. minutě svou patnáctou brankou v sezoně zvýšil na 2:0, když Ondřeje Pavelce v brance Jets překonal pohotovou dorážkou.

Druhou asistenci si český útočník připsal čtyři sekundy před koncem zápasu, kdy v přesilové hře pečetil výhru Flames obránce Mark Giordano.

VÝSLEDKY NHL:

Buffalo - Montreal 2:3 v prodl. (1:0, 0:2, 1:0 - 0:1)
Branky: 16. Bogosian, 52. Foligno - 21. Pateryn, 40. Markov (Plekanec), 64. Byron. Střely na branku: 43:22. Diváci: 18.815. Hvězdy zápasu: 1. Scrivens, 2. Pateryn (oba Montreal), 3. Foligno (Buffalo).

Chicago - Philadelphia 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Branky: 9. Hossa, 25. Toews - 19. White, 34. Schenn, 50. Gudas. Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii celý zápas, z 26 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 92,3 procenta. Střely na branku: 26:29. Diváci: 22.113. Hvězdy zápasu: 1. Giroux, 2. Schenn, 3. Neuvirth (všichni Philadelphia).

Anaheim - NY Rangers 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Branky: 15. McGinn - 24. a 54. Klein. Střely na branku: 23:23. Diváci: 15.400. Hvězdy zápasu: 1. Klein (Rangers), 2. Manson, 3. McGinn (oba Anaheim).

Calgary - Winnipeg 4:1 (3:0, 0:1, 1:0)
Branky: 6. Colborne (Frolík), 13. Frolík, 19. Monahan, 60. Giordano (Frolík) - 31. Stafford. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 21 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 81 procent. Střely na branku: 21:29. Diváci: 18.929. Hvězdy zápasu: 1. Frolík, 2. Backlund, 3. Ortio (všichni Calgary).

Vancouver - Colorado 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
Branky: 13. H. Sedin - 14. a 41. Boedker, 46. Martinsen. Střely na branku: 29:34. Diváci: 18.426. Hvězdy zápasu: 1. Boedker, 2. MacKinnon (oba Colorado), 3. Horvat (Vancouver).

Edmonton - St. Louis 6:4 (2:1, 3:1, 1:2)
Branky: 9. a 39. Nugent-Hopkins, 28. a 60. Letestu, 14. Hall, 36. Draisaitl - 15. a 46. Backes (na druhou Jaškin), 27. Schwartz, 41. Berglund. Střely na branku: 27:28. Diváci: 16.839. Hvězdy zápasu: 1. Nugent-Hopkins (Edmonton), 2. Backes (St. Louis), 3. McDavid (Edmonton).