Frolík dal proti Winnipegu desátý gól sezóny, Pavelec byl hvězdou zápasu

7:35aktualizováno  9:35
NEW YORK - Útočník Michael Frolík a brankář Ondřej Pavelec přispěli v nedělním utkání NHL k výhře Winnipegu nad Arizonou 4:3 po samostatných nájezdech. Frolík dal 10. gól v sezoně, Pavelec zneškodnil 28 střel a všechny tři penalty v závěrečném rozstřelu a byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Ondřej Pavelec z Winnipeg Jets při zákroku. foto: Reuters

Frolík se prosadil ve 22. minutě, kdy využil nedorozumění při rozehrávce mezi brankářem Mikem Smithem a obráncem Keithem Yandlem, zavěsil do prázdné branky a dostal Jets do vedení 2:1.

V polovině třetí třetiny náskok navýšil Dustin Byfuglien a zdálo se, že domácí pohodlně získají dva body. Jenže pak hosté dvěma góly během necelých tří minut vyrovnali a zápas dospěl až k nájezdům, v nichž přece jenom vystřelil Winnipegu výhru Bryan Little.

Pavelec byl zvolen nejlepším hráčem utkání podruhé za sebou. Ve čtvrtek díky heroickému představení a 47 zákrokům dovedl Jets k výhře 2:1 v Dallasu, o den později sice v Chicagu odpočíval, v neděli se ale do branky vrátil a znovu se odvděčil povedeným výkonem.

Winnipeg si připsal čtvrtou výhru v řadě, bodoval v šestém utkání za sebou a útočí na premiérový postup do play off. Na pátém místě tabulky Východní konference má stejně bodů jako čtvrté Chicago a sedmibodový náskok na deváté Los Angeles.

„Na konci zápasu jsme si to neudělali jednoduché. Raději bychom vyhráli trošku jiným způsobem a neztráceli takhle náskok. Ale na druhou stranu pořád jsme vybojovali vítězství,“ radoval se střelec rozhodujícího nájezdu Bryan Little.

Se ziskem bodu byli nakonec spokojeni i v kabině hostů, byť si „Kojoti“ připsali pátou porážku v řadě. „Vzhledem k průběhu zápasu jsme získali cenný bod. Vždyť jsme ještě v polovině třetí třetiny prohrávali 1:3, navíc ve druhém venkovním zápase ve dvou dnech,“ poznamenal kapitán Shane Doan, který se vrátil do sestavy po dvou vynechaných zápasech kvůli zranění a připsal si dvě asistence.

Sestřih z utkání Winnipeg - Arizona

Smolný večer prožil další český brankář Petr Mrázek z Detroitu, který po třech výhrách v řadě tentokrát předčasně střídal. V duelu s nejhorším týmem celé ligy Buffalem totiž během úvodních čtrnácti minut třikrát inkasoval ze sedmi střel a poroučel se na střídačku.

Red Wings se pak probudili a s náhradníkem Tomem McCollumem, který naskočil teprve do druhého utkání v NHL, díky pěti gólům v řadě otočili skóre z 0:3 na konečných 6:4. O obrat se zasloužil zejména Henrik Zetterberg, jenž ve třetí třetině zařídil vítězství třemi góly a oslavil šestý hattrick v kariéře.

„Nepřekvapilo mě, že jsme na začátku zaspali. Předtím jsme odehráli dva velmi dobré zápasy se silnými soupeři, včetně sobotního vítězství 5:2 nad Nashvillem. Trvalo nám, než jsme se dostali do tempa a trošku zorganizovali hru,“ prohlásil trenér Mike Babcock.

„Soupeř byl na začátku hladovější. Věděli jsme, že se musíme zlepšit a naštěstí se nám to v dalších čtyřiceti minutách podařilo,“ doplnil hrdina večera Zetterberg.

Zlepšení Detroitu spočívalo nejen v produktivitě, ale také v bezchybné obraně. Od 14. minuty a třetího inkasovaného gólu totiž domácí ve zbytku zápasu umožnili Buffalu jen osm střel na branku a McCollum vychytal první vítězství v NHL.

„Pořád tomu nemůžu uvěřit. Došlo k tomu trošku jinak, než jsem si představoval, ale je to skvělý pocit,“ zářil McCollum, jehož si Detroit vybral v roce 2008 v prvním kole draftu.

Od té doby ale až do neděle odchytal jediný zápas v sezoně 2010-11, jinak působil v nižších soutěžích. „Děkuji spoluhráčům, jak ke zbytku zápasu po mém nástupu na led přistoupili a dokázali to otočit,“ dodal McCollum.

Sestřih z utkání Detroit - Buffalo

Gólem a asistencí se podruhé za sebou zapsal do statistik Tyler Seguin při výhře Dallasu 6:3 v Chicagu a stáhl náskok Jakuba Voráčka v čele kanadského bodování na jediný bod. O další bod zpět je Sidney Crosby, jenž jednou skóroval při prohře Pittsburghu 2:5 s New Yorkem Rangers.

Výsledky NHL

Pittsburgh - NY Rangers 2:5 (1:2, 0:2, 1:1)

Branky: 16. Crosby, 45. Perron - 1. a 23. Rick Nash, 26. a 47. Stepan, 7. Brassard. Střely na branku: 34:31. Diváci: 18.668. Hvězdy utkání: 1. Stepan, 2. Nash, 3. Brassard (všichni Rangers).

Detroit - Buffalo 6:4 (0:3, 3:0, 3:1)

Branky: 42., 46. a 52. Zetterberg, 22. Nyquist, 25. Miller, 31. Tatar - 11. a 49. Ennis, 2. Stafford, 14. Stewart.. Petr Mrázek odchytal za Detroit 14 minut, ze 7 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 57,1 procenta. Střely na branku: 26:15. Diváci: 20.027. Hvězdy utkání: 1. Zetterberg, 2. Nyquist (oba Detroit), 3. Ennis (Buffalo).

Winnipeg - Arizona 4:3sn (1:1, 1:0, 1:2 - 0:0)

Branky: 5. a rozh. nájezd Little, 22. Frolík, 50. Byfuglien - 8. Ekman-Larsson (Hanzal), 54. Korpikoski, 57. Rieder. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 31 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 90,3 procenta. Střely na branku: 30:31. Diváci: 15.016. Hvězdy utkání: 1. Pavelec (Winnipeg), 2. Smith (Arizona), 3. Little (Winnipeg).

Chicago - Dallas 3:6 (2:3, 1:0, 0:3)

Branky: 18. a 28. Saad, 13. P. Kane - 11. a 43. Eakin, 7. Seguin, 20. Fiddler, 51. E. Cole, 60. Horcoff. Střely na branku: 41:34. Diváci: 22.135. Hvězdy utkání: 1. Eakin (Dallas), 2. Saad (Chicago), 3. Seguin (Dallas).