Frolík asistoval u výhry Calgary, Islanders vyrovnali rekord NHL

7:32
NEW YORK - Hokejový útočník Michael Frolík se po čtyřech zápasech bez bodu opět prosadil, když přispěl ve středečním utkání NHL jednou asistencí k výhře Calgary 3:0 nad Torontem. New York Islanders rozhodl o výhře 5:3 nad Pittsbughem v poslední minutě dvěma góly. Obě branky dělily jen tři sekundy, což je vyrovnání rekordu soutěže v kategorii nejrychleji vstřelené dvě branky jedním týmem.

Michael Frolík oslavuje svůj gól v dresu Calgary foto: Reuters

Calgary mělo drtivý nástup a už po 49 sekunách hry vedlo 2:0 brankami Freddieho Hamiltona a Krise Versteega. Třetí trefu, která padla ještě v úvodní třetině, připravil Frolík. Přihrávku českého útočníka z levého kruhu usměrnil lehkou tečí před brankou úplně sám stojící Matt Stajan. První hvězdou zápasu byl ale domácí gólman Chad Johnson, který zneškodnil 39 střel.

Zatímco Calgary tříbranový náskok uhájilo, Islanders o něho přišli v rozmezí 41. až 54. minuty. Newyorkský tým ale zachránil v čase 59:33 gólem Anders Lee, který tečoval střelu od modré čáry. Vzápětí pojistil výhru Islanders Nikolaj Kuljomin střelou ze středního pásma do prázdné branky Pittsburghu, který hrál v šesti bez gólmana.

Výsledky NHL

NY Islanders - Pittsburgh 5:3, Calgary - Toronto 3:0 a Los Angeles - San Jose 1:4