Frolík a Plekanec přispěli gólem k výhrám, Ovečkin vstoupil mezi nesmrtelné

7:00aktualizováno  10:15
NEW YORK - Útočník Michael Frolík potvrdil v NHL střeleckou formu, když 11. gólem v sezoně přispěl k výhře hokejistů Calgary nad San Jose 3:2. Ve druhém zápase za sebou skóroval další kladenský rodák Tomáš Plekanec a podílel se na kanonádě Montrealu, který zvítězil 7:4 ve Winnipegu.

Tisící bod v NHL zaznamenal Ovečkin už po 35 sekundách zápasu proti Pittsburghu. foto: Reuters

Frolík skóroval popáté během posledních šesti utkání. Proti San Jose se prosadil ve 12. minutě, kdy bekhendem dorazil do odkryté branky střelu obránce Deryka Engellanda od modré čáry a srovnal na 1:1.

Vyrovnaný duel se lámal v závěru třetí třetiny. Hostující útočník Mikkel Boedker v 55. minutě za stavu 2:2 neproměnil trestné střílení, o tři minuty později na druhé straně rozhodl o triumfu Flames střelou od mantinelu obránce Dougie Hamilton. Na vítězném gólu měl zásluhu i Frolík, neboť krátce předtím skokem v útočném pásmu pomohl vybojovat puk pro spoluhráče.

Boedker mohl pár sekund před koncem vyrovnat. Ve vlastním oslabení se znovu řítil sám na branku Calgary, ani napodruhé ale na gólmana Chada Johnsona nevyzrál. „Myslím, že z toho byli všichni trošku v šoku. Získali jsme přesilovku a najednou osm sekund před koncem jede jejich hráč sám na bránu,“ oddechl si Johnson, který hrával s Boedkerem ve Phoenixu.

„Takže jsem se snažil vzpomenout, co při nájezdech dělá. Naštěstí jsem oba chytil.“ „Samozřejmě bych si představoval jiný výsledek,“ konstatoval Boedker. „Trestné střílení je vždy těžké. Při poslední šanci jsem bohužel trefil brankáře a odrazilo se to vedle. Člověk by to nejraději vzal zpátky a něco změnil. Ale na druhou stranu je pozitivní, že jsem se do těch šancí dostal. Akorát to mělo dopadnout jinak.“

Plekanec nastoupil ve Winnipegu navzdory nemoci, kvůli níž vynechal dopolední rozbruslení. Pátý zásah v sezoně oslavil ve 14. minutě, kdy se z ničeho nic objevil sám před brankou a střelou nad lapačku poslal Canadiens do vedení 3:2.

Výsledky NHL

NY Islanders - Florida 1:2, Calgary - San Jose 3:2, Washington - Pittsburgh 5:2, Winnipeg - Montreal 4:7.

Rozhodující náskok poté hosté získali díky dvěma gólům v úvodu druhé třetiny. Dvakrát se v utkání trefili Phillip Danault, Artturi Lehkonen a v dresu domácích Mark Scheifele.

Hráči Montrealu si tak spravili chuť po pondělní domácí porážce 1:4 s Washingtonem. „Chtěli jsme od začátku diktovat tempo, hrát svižný hokej a prohru odčinit. A přesně to jsme udělali. První střídání udalo utkání ráz,“ chválil trenér Michel Therrien, jehož tým dostal do vedení už po 57 sekundách hry Danault.

Protějšek Paul Maurice po Plekancově gólu vystřídal gólmany, zvrátit zápas se mu však nepodařilo. „Celý zápas jsme jen dotahovali a už jsme se nedokázali do utkání dostat. Když jsme dali gól, oni dali dva. Neměli jsme odpověď. Nebyli jsme dost dobří,“ konstatoval útočník Jets Bryan Little.

Na metu tisícího bodu v kariéře dosáhl Alexandr Ovečkin svým prvním ze dvou gólů proti Pittsburghu, který hokejisté Washingtonu porazili 5:2 a připsali si sedmé vítězství v řadě.

Tomáš Plekanec přijímá gratulace od spoluhráčů.
Michael Frolík v zápase Calgary proti Floridě.

Ruský kanonýr už po 35 sekundách hry otevřel skóre, ve 29. minutě zvýšil v přesilové hře na 2:0. „Trošku jsem na to před utkáním myslel. Říkal jsem si, že by bylo hezké dosáhnout na 1000. bod na domácím ledě, kde všichni budou. Jsem nadšený, že se mi to povedlo. Je to velký okamžik pro mě, pro klub i pro fanoušky,“ prohlásil Ovečkin.

Jubilejního milníku dosáhl jako 84. hráč v historii a to v 880. utkání. Posledním hráčem, který to stihl rychleji, byl Jaromír Jágr, když v prosinci roku 2000 dosáhl tisícího bodu v 763. zápase.

Ve středu odehrál český veterán v dresu Floridy už 1672. zápas v NHL. Sice potřetí za sebou vyšel bodově naprázdno, Panteři ale zvítězili na ledě New Yorku Islanders 2:1.

Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko

Zajistěte svému miminku to nejlepší hned od začátku s BEBELO® Milk 2, které je pečlivě vyvinuté pro harmonický růst a vývoj vašeho dítěte. Mléko...