Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Francouz, Mrázek i Rittich vychytali svým celkům výhry, Voráčkova asistence na body nestačila

Pavel Francouz pomohl Coloradu 38 zákroky k výhře v Montrealu. foto: ČTK

NEW YORK - Gólman Pavel Francouz pomohl v NHL Coloradu 38 zákroky k výhře 3:2 na ledě Montrealu a byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu. Stejné ocenění získal i Petr Mrázek, který dovedl Carolinu k vítězství 3:2 po nájezdech nad San Jose.
  7:30

Ostravský rodák zastavil 28 střel a v rozstřelu ho nepřekonal žádný ze tří hráčů. Calgary porazilo Buffalo 4:3 i díky 26 zásahům Davida Ritticha.

V devíti utkáních čtvrtečního programu NHL bodoval z českých hráčů jen Jakub Voráček. Kladenský odchovanec asistoval u jediné branky Philadelphie, která prohrála s Arizonou 1:3.

David Pastrňák vyšel poosmé v sezoně naprázdno a s Bostonem doma podlehl Chicagu 3:4 v prodloužení.

Gólman Pavel Francouz pomohl v NHL Coloradu 38 zákroky k výhře 3:2 na ledě...
Calgary porazilo Buffalo 4:3 i díky 26 zásahům Davida Ritticha.

Obránce New Yorku Rangers Libor Hájek utrpěl zranění kolene a odstoupil už v první třetině z utkání, ve kterém jeho spoluhráči vyhráli 3:2 v Columbusu.

Francouz inkasoval obě branky na přelomu druhé a třetí třetiny, kterými Montreal snížil z 0:3 na 2:3. Český gólman v dalším průběhu ale odolal tlaku soupeře a v 54. minutě vytáhl skvělý zákrok proti střele Artturiho Lehkonena.

Finský útočník vypálil z pravého kruhu bez přípravy do odkryté branky, ale Francouz se stihl přesunout a zasáhl vyrážečkou. Plzeňský rodák chytil v závěrečné třetině 16 střel a vylepšil si bilanci na šest výher a dvě prohry.

Po strkanici Mrázka se strhla hromadná mela

Carolina dvakrát vedla, San Jose vždy vyrovnalo. Mrázek neměl na první gól nárok, Marcus Sörensen zakončoval po pěkné přihrávce Joe Thorntona do prázdné branky.

U druhé trefy ho překonal Logan Couture ve 40. minutě střelou zpoza pravého kruhu. Další branka už nepadla a došlo na rozstřel, který rozhodl Andrej Svečnikov.

Mrázek se v utkání pustil i do roztržky s Joem Thorntonem po ataku na Timo Meiera.

Mrázek se v utkání pustil i do roztržky s Thorntonem, který se mu snažil vypíchnout puk z pod lapačky. Český gólman se po zkušeném hráči ohnal hokejkou, ale netrefil ho.

Nicméně Thorntonovi se Mrázkovo počínání nelíbilo a udeřil ho pěstí do masky, čímž ho srazil k ledu. Situace vyvolala hromadnou strkanici, tresty dostali ale jen Mrázek (2 minuty) a Thornton (4 minuty).

Čtvrteční výsledky NHL:

Boston - Chicago 3:4 v prodl. (0:2, 0:0, 3:1 - 0:1)
Branky: 42. Nordström, 56. Wagner, 58. Krug - 19. Carpenter, 19. D. Strome, 41. DeBrincat, 61. J. Toews. Střely na branku: 40:31. Diváci: 17.850. Hvězdy zápasu: 1. J. Toews (Chicago), 2. Krug, 3. Wagner (oba Boston).

Montreal - Colorado 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)
Branky: 38. Gallagher, 42. Cousins - 7. Graves, 13. Landeskog, 29. Calvert. Střely na branku: 40:35. Pavel Francouz odchytal za Colorado celý zápas, inkasoval dvě branky z 40 střel a úspěšnost zásahů měl 95 procent. Diváci: 21.302. Hvězdy zápasu: 1. Calvert (Colorado), 2. Gallagher (Montreal), 3. Francouz.

Tampa Bay - Minnesota 4:5 (2:3, 1:1, 1:1)
Branky: 2. Černák, 16. Sergačov, 39. Hedman, 44. Killorn - 10. Eriksson Ek, 11. Zucker, 12. Soucy, 40. V. Rask, 45. Zuccarello. Střely na branku: 34:21. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Soucy (Minnesota), 2. Sergačov (Tampa Bay), 3. Zuccarello (Minnesota).

NY Islanders - Vegas 3:2 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 25. Clutterbuck, 44. B. Nelson, 64. Pulock - 36. Tuch, 56. Marchessault. Střely na branku: 31:33. Diváci: 13.117. Hvězdy zápasu: 1. Pulock, 2. B. Nelson, 3. Clutterbuck (všichni NY Islanders).

Philadelphia - Arizona 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)
Branky: 56. Niskanen (Voráček) - 3. a 59. Kessel, 53. Garland. Střely na branku: 29:18. Diváci: 17.440. Hvězdy zápasu: 1. Kuemper, 2. Garland (oba Arizona), 3. Couturier (Philadelphia).

Carolina - San Jose 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 1. a rozhodující sam. nájezd A. Svečnikov, 31. Gardiner - 8. Sörensen, 40. Couture. Střely na branku: 29:30. Petr Mrázek odchytal za Carolinu celý zápas, inkasoval dvě branky z 30 střel a úspěšnost zásahů měl 93,33 procenta. Diváci: 14.275. Hvězdy zápasu: 1. A. Svečnikov, 2. Foegele, 3. Mrázek (všichni Carolina).

Columbus - NY Rangers 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)
Branky: 13. Atkinson, 44. S. Jones - 20. Lemieux, 26. Trouba, 36. Panarin. Střely na branku: 47:19. Diváci: 15.785. Hvězdy zápasu: 1. Georgijev, 2. Panarin (oba NY Rangers), 3. S. Jones (Columbus).

Dallas - Winnipeg 3:2 v prodl. (1:0, 1:0, 0:2 - 1:0)
Branky: 19. Jamie Benn, 30. Gurjanov, 63. Pavelski - 42. Wheeler, 60. Scheifele. Střely na branku: 39:38. Diváci: 17.983. Hvězdy zápasu: 1. Pavelski, 2. Bishop (oba Dallas), 3. Hellebuyck (Winnipeg).

Calgary - Buffalo 4:3 (1:1, 2:0, 1:2)
Branky: 17. J. Gaudreau, 32. Rieder, 36. Monahan, 44. Lucic - 4. S. Reinhart, 58. McCabe, 60. Eichel. Střely na branku: 29:29. David Rittich odchytal za Calgary celý zápas, inkasoval tři branky z 29 střel a úspěšnost zásahů měl 89,66 procenta. Diváci: 18.085. Hvězdy zápasu: 1. J. Gaudreau, 2. D. Ryan, 3. Giordano (všichni Calgary).

4.Dallas301631179:7535
5.Minnesota291441188:9232