Fourcade ovládl závod v Pokljuce, z Čechů bodovali Krčmář a Moravec

12:21
Pokljuka / Praha - Francouz Martin Fourcade vyhrál ze středy přeložený vytrvalostní závod biatlonistů na 20 km a vykročil za osmým triumfem ve Světovém poháru v řadě. Z českých závodníků se ve slovinské Pokljuce nejvíce dařilo Michalu Krčmářovi, který s jednou trestnou minutou skončil patnáctý.

Martin Fourcade si nese lyže po vítězství v Pokljuce. foto: ČTK/AP

Ženy odstartují závod na 15 km ve 14:15, na startu budou i Veronika Vítková, Eva Puskarčíková, Jessika Jislová, Markéta Davidová a Lucie Charvátová.

S Krčmářem v úvodním individuálním závodu sezony bodoval z českých reprezentantů jen třicátý Ondřej Moravec. Michal Šlesingr byl o místo za bodovanou čtyřicítkou, Tomáš Krupčík obsadil 57. příčku a 85. byl Adam Václavík.

Stříbrný olympijský medailista ze sprintu Krčmář střílel ve třech položkách přesně, ale v poslední chyboval. Navíc si vyhodil náboj a další dvě rány musel ručně dobíjet, ale situaci zvládl a další trestnou minutu nenabral. Patnácté místo je pro něj nejlepším vstupem do sezony SP v kariéře.

„Odjel pěkný závod, docela se mu to povedlo. Slušný byl na trati, na střelnici taky dobrý, ale hodně dlouhý a ještě si tam vyhodil náboj, což ho bude mrzet,“ zhodnotil trenér mužů Zdeněk Vítek v České televizi.

Ondřej Moravec.

Sedmadvacetiletý Krčmář dojel ve Světovém poháru na dvacítce nejlépe dvakrát pátý, předloni na MS v Oslu a letos v lednu v Ruhpoldingu.

Za Fourcadem byl jen o 4,2 sekundy druhý Němec Johannes Kühn a třetí skončil Rakušan Simon Eder. Oba stejně jako Fourcade ani jednou nechybovali.

Nejrychleji běžel norský závodník Johannes Thingnes Bö, největšího Fourcadova rivala ale tři trestné minuty srazily na sedmé místo.