28. září 2016 8:30 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

FOTO: Arkády patřily zápasu. Krásná Hanzlíčková předvedla šou, parťačka krvavou bitvu

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Wrestlingová show v obchodním centru Arkády Pankrác a zápas Lenky... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Wrestlingová show v obchodním centru Arkády Pankrác a zápas Lenky... | foto:  Tomáš Krist, MAFRA

PRAHA Byla to parádní podívaná. Uprostřed obchodního centra Arkády Pankrác vyrostlo v úterý odpoledne vyvýšené pódium. Nikoliv ale pro politiky či zpěváky, ale pro zápasníky v řecko-římském i volné stylu. Nechyběly krásné dívky s čísly, parádní bitvy i nějaká ta krev.

Ve třech patrech byla pozornost návštěvníků nákupního centra na Pankráci směřováná k zápasnické žíněnce. A nejenom návštěvníků - boje sledovaly také prodavačky s místních obchodech. V jednom se do nich zakoukaly dokonce tak, že zapomněly obsluhovat zákaznice.

A bylo se nač dívat. Kromě exhibičních duelů, které odstartovaly už krátce po 16. hodině, přišly na řadu v hlavním programu od 18:00 hodin souboje elitních tuzemských a maďarských či polských protivníků a protivnic.

Wrestlingová show v obchodním centru Arkády Pankrác a dívky s čísly.
Wrestlingová show v obchodním centru Arkády Pankrác, Adéla Hanzlíčková a Agnieszka Królová.

Nechyběla ani třiadvacetiletá česká olympionička Adéla Hanzlíčková, která v „nejofenzivnějším“ souboji porazila v pátém vzájemném souboji počtvrté Polku Agnieszku Królovou. Tentokrát divokým skóre 13:8.

„Miluji to tady. Jsem trošku exhibionistka, takže mě podpora lidí vždycky nabudí a strhne. Bylo to super, proto jsem chtěla nabídnou celých šest minut boje a ne až tolik takticky, aby si fanoušci přišli na své,“ řekla usměvavá brněnská rodačka pro Lidovky.cz, která si akci zopakuje společně s dalšími zápasníky již dnes ve svém rodném městě v Olympii Brno.

Nejcennější skalp pak získal v hlavním taháku akce Oldřich Varga. Ten dle pravidel řecko-římského zápasu zdolal 1:0 bronzového medailistu z posledního evropského šampionátu Lászla Szabá z Maďarska.

Wrestlingová show v obchodním centru Arkády Pankrác.

Wrestlingová show v obchodním centru Arkády Pankrác.

Wrestlingová show v obchodním centru Arkády Pankrác.

Wrestlingová show v obchodním centru Arkády Pankrác.

Došlo i na krev a to v souboji zkušené Lenky Hockové-Martinákové s Aniou Lukasiakovou z Polska. V závěru souboje si rozbila o temeno hlavy polské soupeřky domácí zápasnice obočí. A ač na žíněnce vypadalo zranění Martinákové vážněji, z rozraženou hlavou musela nakonec zamířit do nemocnice Polka.

Zápas prostě ukázal na Pankráci svoji krásu i syrovost se vším všudy. A více jak 200 (stálých) přihlížejících to dokázalo náležitě ocenit. Ostatně přesvědčit se můžete v naší galerii.

  • 0Diskuse


Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky