30. prosince 2009 10:39 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Fotbalový svaz musí zaplatit Susovi odškodné přes devět milionů

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 1Diskuse
Brněnský navrátilec Sus.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Brněnský navrátilec Sus. | foto: ČTK

Českomoravský fotbalový svaz musí podle rozhodnutí nizozemského soudu nahradit brněnskému hráči Martinu Susovi škodu za nevydání mezinárodní transferkarty. Podle deníku Blesk má ČMFS dvacetiletému záložníkovi, který kvůli tomu nemohl půldruhého roku hrát, zaplatit 360.000 eur (asi 9,5 milionu korun).

Sus chtěl v létě 2007 odejít z Brna do Twente Enschede. Klub však byl proti a vedení ČMFS hráči nevydalo transferkartu, neboť měl zaregistrovanou profesionální smlouvu. V Nizozemsku proto mohl s prvním mužstvem jen trénovat a dlouho nastupoval pouze za juniorku. Za Twente si zahrál až letos na jaře.

Mezitím se obrátil na nizozemský soud a loni na podzim spor v Utrechtu vyhrál. Vedení ČMFS vydalo prohlášení, podle nějž se o výroku nizozemského soudu dozvědělo až z usnesení Obvodního soudu pro Prahu 6 doručeného na svaz dne 17. prosince letošního roku. Proti usnesení se odvolá.

Hráčův právní zástupce Gabriel Pothe však uvedl, že šance, že svaz nebude muset platit, je prakticky nulová. Částka, kterou Sus vysoudil, byla prozatím na svazovém účtu zablokována. "Výši požadované náhrady nebudeme komentovat," řekl Blesku sekretář svazu Rudolf Řepka.

Sus se letos v létě do Brna vrátil, na podzim odehrál pět ligových zápasů a vstřelil jeden gól. "Asi to bude mít následky pro svaz, ale měl jsem pravdu a peníze mi patří. Půldruhého roku jsem nehrál, to je dlouhá doba," prohlásil Sus.

ČTK
  • 1Diskuse
Provident Financial s.r.o.
Specialista péče o zákazníky v terénu

Provident Financial s.r.o.
Praha, Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Karlovarský kraj, Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Pardubický kraj, Plzeňský kraj, Středočeský kraj, Ústecký kraj, Kraj Vysočina, Zlínský kraj