Fotbalový restart svědčí hostům, vyhrály Ostrava, Zlín i Brno. Na dnu klesla Příbram

Soupeři se zdraví po konci utkání. foto: ČTK

Uherské Hradiště - Fotbalová liga má po pětitýdenní pauze za sebou pět utkání a je jedno vítězství domácích. Zmar hostitelských klubů v 7. kole završila Příbram, která podlehla Ostravě vysoko 0:4 a je poslední. Zlín otočil duel v Českých Budějovicích, Brno překvapivě vyhrálo v Jablonci a Olomouc hrála 0:0 na Slovácku.
  19:34

Jediné vítězství na svém hřišti v dosud odehraných zápasech 7. dějství si připsaly Pardubice, které však hrají 120 kilometrů od domova, na stadionu v pražském Ďolíčku zdolaly Opavu.

JABLONEC - ZBROJOVKA BRNO 0:1

Smělý nováček z Pardubic „doma“ ještě neprohrál, ze čtyř zápasů tam ztratil jen body za remízu se Slavií.

Než se v závěru utkání v Příbrami rozstřílela Ostrava, padlo po nucené přestávce zaviněné vládními opatřeními ve čtyřech duelech jen pět branek. Ostravští střelecké kontro takřka zdvojnásovbili.

Ale že jim dlouho trvalo, než využili hru v přesile. Příbram totiž hrála od 4. minuty bez vyloučeného Kingueho, který svou nedisciplinovaností dokázal za tak krátkou dobu nasbírat dvě žluté karty.

V 57. minutě se prosadil šťastnou trefou Zajíc, o čtvrt hodiny později se pohotově trefil Potočný, pak Zajíc obešel čtyři protivníky, jednoho z nich dokonce dvakrát a zavěsil. Čtvrtý gól dal Kuzmanovič.

Ostravu vedl trenér třetiligové rezervy Ondřej Smetana, hlavní kouč Kozel i jeho asistenti totiž jsou v karanténě.

Pět týdnů se v Česku nehrála Fortuna liga, během říjnové reprezentační přestávky ji přerušily vládní opatření proti šíření koronaviru. Teď je zase zpátky.

Olomouc prodloužila sérii bez porážky na pět zápasů, na Slovácku si však připsala jen bod. I tak zůstává na špici tabulky. Naopak Slovácko potřetí za sebou neskórovalo.

České Budějovice, překvapení minulé sezony, dál čekají na vítězství. Přitom souboj se Zlínem měly dobře rozehraný, vedly, ale soupeř v poslední půlhodině souboj otočil. Vítězný gól dal střídající Dramé. Zlín bodoval po třech porážkách.

Zbývající duely 7. kola jsou na programu v neděli, ve třech z nich se představí pohároví účastníci Slavia, Liberec a lídr Sparta. Tu čeká ve šlágru třetí Plzeň.