Real porazil Vallecano, přestože hrál sedmdesát minut v oslabení

23:15
MADRID - Fotbalisté Realu Madrid doma porazili v městském derby Vallecano 2:0, přestože více než sedmdesát minut hráli v oslabení po vyloučení Sergia Ramose. Na lavičce "Bílého baletu" oslavil stý zápas ve španělské lize trenér José Mourinho, jehož svěřenci z třetí příčky ztrácejí na vedoucí Barcelonu po 24 kolech dál šestnáct bodů.

Fotbalista Realu Madrid Álvaro Morata foto: Reuters

Další madridský celek Atlético porazil Valladolid 3:0 a poprvé od loňského listopadu triumfoval na hřišti soupeře. Tým z hlavního města je na druhém místě tabulky s dvanáctibodovou ztrátu na Barcu. Atlético, které čekalo na venkovní vítězství dlouhých osm soutěžních duelů, poslal do vedení v jedenácté minutě nejlepší týmový střelec Radamel Falcao svým dvacátým ligovým gólem v sezoně. Osm minut po přestávce pojistil náskok hostů Diego Costa a v úplném závěru uzavřel skóre střídající Cristian Rodríguez.

Bezbrankový stav na madridském stadionu Santiaga Bernabéua ukončil už ve třetí minutě mladý útočník Álvaro Morata, kterého za dalších devět minut napodobil Ramos. Stoper Realu však dostal mezi 17. a 18. minutou dvě žluté karty za faul a ruku a posedmnácté v profesionální kariéře musel předčasně ze hřiště. Oslabení domácí ale už do konce utkání dvoubrankový náskok udrželi a naplno bodovali počtvrté z posledních pěti ligových zápasů.