Real oddálil oslavy Barcelony, Málaga přišla o páté místo

22:16aktualizováno  5. května 0:26
MADRID - Fotbalisté Realu Madrid porazili ve 34. kole španělské ligy Valladolid 4:3 a nejméně o týden oddálili mistrovské oslavy konkurenční Barcelony. Čtyři kola před koncem na ni totiž budou ztrácet maximálně 11 bodů. Málaga prohrála 0:1 v Granadě a přišla o páté místo v tabulce, na němž ji nahradila Valencie, která zvítězila jasně 4:0 nad Pamplonou.

Fotbalista Realu Madrid Kaká foto: Reuters

Španělská fotbalová liga - 34. kolo

Valencie - Pamplona 4:0 (39. Soldado, 44. Ricardo Costa, 60. Banega, 90.+4 Jonas z pen.)

Granada - Málaga 1:0 (28. Ighalo)

Real Madrid - Valladolid 4:3 (32. a 70. Ronaldo, 27. vlastní Valiente, 49. Kaká - 8. Oscar, 35. Guerra, 88. Sastre)

La Coruňa - Atlético Madrid 0:0

Real po vyřazení z Ligy mistrů nevstoupil do duelu s Valladolidem dobře a už v osmé minutě prohrával po trefě Oscara. Po půlhodině hry nicméně dvěma góly během osmi minut skóre otočil - nejprve do vlastní sítě mířil Marc Valiente a poté se trefil hlavou Cristiano Ronaldo. Hosté se ale nevzdali a už za tři minuty zásluhou Javiho Guerry srovnali na 2:2. Favorit tak rozhodl až po změně stran: napřed se trefil Kaká, v 70. minutě pak skóroval znovu hlavou Ronaldo a celkově už v La lize nastřílel 33 branek, o jedenáct méně než nejlepší kanonýr Messi.

Brankáře Realu Diega Lópeze v závěru ještě parádní střelou zpoza pokutového území pokořil Lluís Sastre, svěřenci trenéra Josého Mourinha ale pak už soupeře do žádné příležitosti nepustili a uhlídali triumf 4:3. Granada před týdnem poprvé od února ve španělské lize vyhrála, když porazila 1:0 Espaňol, a tentokrát překvapila ještě silnějšího soupeře. Díky šikovné teči nigerijského útočníka Odiona Ighala se dostala ve 28. minutě do vedení a svůj náskok už uhájila. Vzdálila se tak už na čtyři body sestupovým příčkám.

Valencie si poradila 4:0 s Pamplonou, která utkání dohrávala v devíti. Komfortní poločasové vedení 2:0 "Netopýrům" zajistili krátce před pauzou devatenáctou trefou v ročníku Roberto Soldado a po přihrávce jmenovce Tina Costy stoper Ricardo Costa. Po přestávce byl nejprve za taktický faul na unikajícího Soldada vyloučen Alejandro Arribas a vzápětí z přímého kopu skóroval Éver Banega. Čtvrt hodiny před koncem poslal rozhodčí Osasunu do devíti po druhé žluté kartě pro Timora a početní převahu využil v nastavení Jonas, který potrestal z penalty ruku Fernanda Maceda.