Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

Manchester United se zvedá. Porazil Hull a vyhrál už potřetí v řadě

Petr Čech

16:07aktualizováno  20:33
LONDÝN - Fotbalisté Liverpoolu neudrželi první místo v anglické lize, kterou opět vede Arsenal. V 18. kole Liverpool prohrál na stadionu Manchesteru City 1:2 a klesl až na čtvrtou pozici. Arsenal otočil londýnské derby s West Hamem na 3:1 a vede o bod před Manchesterem City. Třetí je Chelsea, jíž pomohlo čisté konto brankáře Petra Čecha k výhře 1:0 nad Swansea.

Radost fotbalistů Manchesteru United foto: Reuters

18. kolo anglické fotbalové ligy

Hull - Manchester United 2:3 (4. Chester, 13. Meyler - 19. Smalling, 26. Rooney, 66. vlastní Chester)

Cardiff - Southampton 0:3 (14. a 20. Rodriguez, 27. Lambert)

Chelsea - Swansea 1:0 (29. Hazard)

Everton - Sunderland 0:1 (25. Ki Song-jung z pen.)

West Ham United - Arsenal 1:3 (46. C. Cole - 68. a 71. Walcott, 79. Podolski)

Aston Villa - Crystal Palace 0:1 (90.+2 Gayle)

Newcastle - Stoke 5:1 (44. a 57. Rémy, 48. Gouffran, 66. Cabaye, 80. Cissé z pen. - 29. Assaidi)

Norwich - Fulham 1:2 (13. Hooper - 34. Kasami, 87. Parker)

Tottenham - West Bromwich 1:1 (36. Eriksen - 38. Olsson)

Manchester City - Liverpool 2:1 (31. Kompany, 45.+1 Negredo - 24. Coutinho)

Arsenal nastoupil na hřišti West Hamu bez Rosického a inkasoval v úvodu druhé půle, kdy odražený míč poslal do sítě Carlton Cole. O obrat se postaral Walcott, jehož dvě branky dělily jen tři minuty, vítězství hostů pak ještě pojistil Podolski. Z minulých tří zápasů přitom tým trenéra Wengera vytěžil pouze dva body. Manchester City se v utkání s Liverpoolem musel obejít bez zraněného Agüera, nejlepšího střelce týmu. Po vedoucím gólu hostujícího Coutinha ale brzy vyrovnal hlavou po rohu stoper Kompany a těsně před poločasem poslal domácí celek do vedení Negredo, jehož střelu liverpoolský brankář Mignolet neudržel v rukavicích.

Pak už se stav 2:1 nezměnil a Citizens přidali do série úspěchů sedmý zápas bez prohry, což jim vyneslo posun na druhé místo. Utkání Chelsea proti Swansea rozhodl Hazard, který se na konci úvodní půlhodiny trefil z hranice šestnáctky. Hosté za 90 minut vystřelili osmkrát, na Čechovu branku ale mířil jen jediný míč. Manchester United potřetí za sebou vyhrál, stejně jako v obou předchozích zápasech nastříleli svěřenci trenéra Moyese i na hřišti Hullu tři branky.

Už po necelé čtvrthodině přitom obhájci titulu po chybách v obraně prohrávali dvougólovým rozdílem, ale záhy vyrovnali a v druhé půli díky vlastní brance svého bývalého hráče Chestera získali další tři body. Vyrovnávací gól vstřelil v 26. minutě z voleje do šibenice Rooney, který tak zaokrouhlil počet svých branek za Manchester v Premier League na 150. Utkání nedohrál jeho spoluhráč Valencia, který v 90. minutě dostal druhou žlutou kartu, krátkou přesilovku ale Hull k vyrovnání nevyužil. Blízko ke gólu měl přitom v nastavení Chester, ale brankář De Gea jeho střelu zneškodnil.

Stoke se v Newcastlu nepovedl konec první půle, kdy hosté nejprve dostali dvě červené karty a domácí Rémy krátce poté vyrovnal na 1:1. V devíti Stoke nerozhodný stav dlouho neudrželo, nakonec prohrálo vysoko 1:5. Poslední Sunderland využil dlouhého oslabení Evertonu po vyloučení brankáře Howarda v 23. minutě a na soupeřově stadionu nečekaně zvítězil 1:0. V sestavě vítězného celku odehrál celý zápas i český obránce Čelůstka. Série Evertonu bez porážky skončila po deseti zápasech.