Liberec zvládl lépe dramatický závěr a porazil Mladou Boleslav 3:2

20:16
MLADÁ BOLESLAV - Fotbalisté Liberce zvítězili ve 25. kole první ligy na hřišti Mladé Boleslavi 3:2. Obhájce titulu tak vyhrál popáté za sebou bez inkasovaného gólu a bodově se dotáhl na třetí Jablonec a čtvrtou Olomouc. Vítězný gól dal Štajner v první minutě nastavení chvíli poté, co domácí srovnali. Podruhé za sebou se za Liberec dvakrát trefil Rabušic.

Fotbalista Liberce Jiří Štajner foto: ČTK

Mladá Boleslav - Liberec 2:3 (0:1)

Branky: 56. Nešpor, 89. Sivrič - 45. a 70. Rabušic, 90. Štajner. Rozhodčí: Nenadál - Kovařík, Hrabovský. ŽK: Zahustel, Bořil, Dosoudil, Jarolím - Sackey, Delarge, Kováč, Kušnír. Diváci: 3541.¨
Mladá Boleslav: Miller - Kúdela, Johana, Dosoudil, Bořil - Ščuk, Jarolím - Zahustel (51. Mareš), Magera (61. Chramosta), Štohanzl (75. Sivrič) - Nešpor. Trenér: Minář.
Liberec: Kovář - Kušnír, Kelič, Kováč, Fleišman - Sackey (46. Šural), Rybalka - Delarge (85. Frýdek), Pavelka, Štajner - Rabušic. Trenér: Šilhavý.

Mladé Boleslavi patřila úvodní pasáž hry. Během prvních patnácti minut kopali čtyři rohy a do největší šance se dostal Nešpor, jehož hlavičku zastavil před brankou liberecký obránce Kušnír. Hosté postupně vyrovnali hru, v 26. minutě po spolupráci Delarge a Sackeye nebezpečně střílel Rybalka a z hranice šestnáctky těsně minul. O tři minuty později mohli otevřít skóre Boleslavští.

Delarge nezachytil Štohanzlův náběh do pokutového území a stáhl ho, jenže Jarolím nařízenou penaltu neproměnil. Trefil jen tyč, míč se k němu vrátil, a následná gólová dorážka nemohla platit, protože mezi tím se nikdo jiný míče nedotkl. Opakovala se tak situace z 18. kola, kdy rovněž nebyla uznána penaltová dorážka plzeňského Limberského. Liberečtí poprvé trefili branku až v nastavení prvního poločasu a hned skórovali.

Rybalka odvážně prošel do pokutového území, nacentroval na Rabušice a jeho hlavička posunula Liberec do vedení. Liberecký trenér Šilhavý po přestávce poslal do hry Šurala místo Sackeyho a nováček na hřišti si hned v první minutě druhého poločasu mohl připsat gólovou asistenci. Po jeho centru však Delarge zblízka přestřelil. Nevyužitá šance mohla hosty ještě více mrzet v 56. minutě. Nešporovu střelu z pravé strany totiž nešťastně zablokoval do vlastní branky Kelič a brankář Kovář už nestihl reagovat na změnu směru míče.

Liberec inkasoval poprvé po 444 minutách hry. Domácí po vyrovnání na 1:1 cítili šanci na výhru, v 69. minutě střídající Mareš tvrdě střílel na zadní tyč, ale Kovář vytěsnil míč mimo a z brejku se hosté vrátili do vedení. Šural odcentroval z pravé strany a Rabušic snadno zblízka přidal druhý gól v zápase. Zatímco do minulého kola čekal rok na ligovou branku, teď se trefil dvakrát hned ve dvou zápasech po sobě.

V závěrečné dvacetiminutovce se domácí tlačili do útoku, zajímavou šanci na vyrovnání neproměnil Chramosta, jehož hlavička v 83. minutě šla příliš vysoko a domácí se dočkali až o šest minut později, kdy nekompromisně napálil míč do sítě Sivrič. V nastavení však strhnul výhru na libereckou stranu Štajner, jenž po odvráceném přímém kopu levačkou vrátil míč na branku. Severočeši tak znovu zvítězili a naplno se zařadili do boje o třetí místo.

Druhý nedělní zápas 25. kola fotbalové ligy

FK Teplice - FC Hradec Králové 0:2 (0:2)
Branky: 1. Šisler, 15. Schwarz. Rozhodčí: Franěk - Wilczek, Tacina. ŽK: Kaufman, Ljevakovič, Jablonský, Litsingi - Šisler, Hadaščok, Hájek. Diváci: 3215.
Teplice: Grigar - Kaufman, Lüftner (27. Janič), Jablonský - Vondrášek (79. Kerič), Ljevakovič, Vachoušek, Podaný - Litsingi, Mahmutovič, Jindráček. Trenér: Ščasný.
Hradec: Lindr - Holeš, Hochmeister, Hájek, Poděbradský - Hadaščok, Šisler, Schwarz (64. Strnad), Štěpán (90.+1 Jánošík) - Klapka - Kulič (58. Uškovič). Trenér: Prokopec.