8. března 2007 16:48 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Fotbalový Liberec opouští další opora

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Zbyněk Pospěch (ve žlutém) v souboji s českým obráncem ve službách Spartaku Moskva Martinem Jiránkem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zbyněk Pospěch (ve žlutém) v souboji s českým obráncem ve službách Spartaku Moskva Martinem Jiránkem. | foto: Mikhail MetzelČTK

LIBEREC Bez tří velkých opor vstoupí do fotbalového jara obhájci titulu z Liberce. Po brankáři Čechovi a obránci Zápotočném odchází také útočník Zbyněk Pospěch, kterého zlákal norský Odd Grenland.

Odpoledne čtyřiadvacetiletý hráč podepsal v místě svého budoucího angažmá čtyřletý
kontrakt. Kluby se na přestupu domluvily již dříve.

O přestupu informoval hráčův agent Ondrej Chovanec, který fotbalistu doprovází. Pospěch v  přiznal, že když se poprvé dozvěděl o zájmu Norů, příliš tomu nevěnoval pozornost. "Bylo to během herního soustředění s Libercem na Kypru, kde jsem na to neměl moc myšlenek.
Postupem času jsem ale o tom začal přemýšlet a dnes přímo na místě poznal, že to byl vlastně dobrý nápad," řekl nadšený Pospěch po prvních chvílích v novém angažmá, o kterém původně vůbec neuvažoval.

Všechno se podle něj seběhlo rychle: koncem minulého týdne se vrátil z Kypru, ve středu vyrazil do Norska a dnes už byl nejdražší posilou v historii provinčního klubu, který si od českého fotbalisty slibuje zvýšení produktivity.

Ještě předtím ale strávil dvě hodiny na prohlídce u klubového lékaře. Pro Pospěcha bude zahraniční angažmá novou zkušeností. V Liberci sice získal loni mistrovský titul, jenže po příchodu Jana Nezmara by nejspíš nedostával na jaře v liberecké sestavě tolik prostoru. "Rád bych jednou skončil v některé anglické nebo skotské soutěži a Norsko by jako mezistupeň
mělo být ideální," uvedl čtyřiadvacetiletý fotbalista.

Teď ho ale čekají hektické dny: v pátek se vrátí do vlasti, příští týden už podruhé v krátké době zamíří na Kypr, kde bude pobývat Grenland na soustředění. Na severu Evropy totiž startuje liga až koncem měsíce, ale to už by chtěl Pospěch být v Norsku i se svou přítelkyní.

Pospěch odehrál v české první lize 94 zápasů a vstřelil 17 branek. Jeho novým zaměstnavatelem je klub, který v posledním ročníku ligy, hrané od jara do podzimu, jen těsně unikl sestupu. Útočník se může těšit na nový dvanáctitisícový stadion, který je před dokončením.
Lidovky.cz, ČTK