Leverkusen zvítězil a vede bundesligu díky gólu dírou v boční síti

23:35
BERLÍN - Fotbalisté Leverkusenu zvítězili zásluhou chybně uznaného gólu v 9. kole bundesligy 2:1 na hřišti Hoffenheimu a dostali se do čela neúplné tabulky. Utkání bude mít zcela jistě dohru, neboť vítězná trefa Stefana Kiesslinga ze 70. minuty neměla platit - míč z jeho hlavy totiž těsně minul pravou tyč a zapadl do branky dírou v boční síti. Představitelé Hoffenheimu okamžitě oznámili, že se proti výsledku zápasu odvolají.

Naštvaný trenér Hoffenheimu Markus Gisdol foto: ČTK

Německá fotbalová liga - 9. kolo

Hoffenheim - Leverkusen 1:2 (88. Schipplock - 26. Sam, 70. Kiessling)

Podle agentury SID může přijít na řadu opakovaný zápas. K tomu došlo v roce 1994, když rozhodčí mylně uznali nepřesnou střelu Thomase Helmera z Bayernu Mnichov jako gól v utkání proti Norimberku. Chyba při Kiesslingově hlavičce nebyla jediným prohřeškem rozhodčího Felixe Brycha v dnešním utkání. Mylně kvůli údajnému ofsajdu neuznal gól Hoffenheimu a nesprávně odpískal v jeho prospěch penaltu, kterou nicméně Roberto Firmino neproměnil.

"Měl jsem lehké pochybnosti, ale reakce hráčů byly jednoznačné. Nikdo nebyl proti. Nikdo mi neřekl, že by míč nebyl v brance," řekl rozhodčí Brych k faktu, že domácí hráči proti gólu prakticky neprotestovali. "Pro mě to také není žádná skvělá situace, uznat gól, který nebyl," dodal. Skóre kontroverzního zápasu otevřel regulérním gólem ve 26. minutě Sidney Sam, jenž je se sedmi brankami v čele bundesligové tabulky střelců. V 70. minutě padl "gól" Kiesslinga, který střelec ani většina jeho spoluhráčů původně neslavili.

Až když rozhodčí překvapivě označil míč v síti za branku, zvedli trochu rozpačitě ruce a začali se objímat. Hoffenheimu se podařilo dvě minuty před koncem díky Schipplockovi snížit, ale na vyrovnání už nedosáhli. Leverkusen se dostal do čela tabulky o dva body před mistrovský Bayern Mnichov a tři body před Dortmund, které však mají víkendové zápasy k dobru.