Freiburg dál čeká v Německu na výhru, Kadlec za Frankfurt neskóroval

19:39
BERLÍN - Fotbalisté Freiburgu remizovali v šestém kole německé ligy 1:1 s Herthou Berlín a v novém ročníku domácí soutěže nadále čekají na vítězství. Jeden ze soupeřů Liberce v základní skupině Evropské ligy zůstává v tabulce s třemi body na předposlední příčce. Frankfurt s českým útočníkem Václavem Kadlecem remizoval ve Stuttgartu také 1:1.

Brankář fotbalistů Freiburgu Oliver Baumann foto: ČTK

Německá fotbalová liga - 6. kolo

Freiburg - Hertha Berlín 1:1 (6. Mehmedi - 38. Skjelbred)

Stuttgart - Eintracht Frankfurt 1:1 (16. Werner - 14. Russ)

Freiburg domácí duel s ligovým nováčkem dobře rozjel, když se v šesté minutě trefil útočník Admir Mehmedi. Švýcar se tak alespoň částečně rehabilitoval za čtvrteční minelu, kterou v Evropské lize nabídl libereckému Michaelu Rabušicovi vyrovnání na konečných 2:2. V 36. minutě opatrného duelu však na konečných 1:1 vyrovnal záložník Per Ciljan Skjelbred, který zužitkoval dlouhé vhazování obránce Ronnyho.

Freiburg mohl rozhodnout v poslední minutě, jenže Fernandesův pokus skončil na tyči. Trenér Freiburgu Christian Streich nasadil sestavu: Baumann - Sorg, Diagné, Ginter, Günter - Schmid, Schuster, Fernandes, Kerk (62. Coquelin) - Freis (76. Hanke), Mehmedi. Frankfurt i Stuttgart šly do vzájemného utkání se šesti body a v tabulce vedle sebe po remíze také zůstaly. Eintracht poslal na hřišti soupeře do vedení Marco Russ, ke kterému se odrazil míč po rohu, z podobné situace však hned z následující akce vyrovnal domácí Timo Werner.

Kadlec skóruje proti Dortmundu.

Po přestávce mohl rozhodnout Kadlec, jenže nabídku Stefana Aignera z pravé strany ve vyložené pozici těsně před brankářem minul. Bývalý hráč Sparty opustil hřiště v 75. minutě a neprodloužil tak sérii tří zápasů se vstřeleným gólem. Ještě větší šanci na vstřelení vítězné branky měl ve třetí minutě nastavení kanonýr Stuttgartu Vedad Ibiševič, jenže míč poslal z pokutového kopu metr vedle.