Dortmund zdolal Stuttgart a oddálil mistrovské oslavy Bayernu

18:00aktualizováno  21:19
BERLÍN - Fotbalisté Bayernu Mnichov deklasovali Hamburk devíti góly, ale mistrovské oslavy museli odložit nejméně o týden. Po výsledku 9:2 však vedou bundesligu nadále o 20 bodů. Čtyřmi brankami se na výhře podílel Claudio Pizarro. Předčasný zisk titulu Bayernu oddálil Dortmund vítězstvím na hřišti Stuttgartu 2:1.

Radost fotbalistů Borussie Dortmund foto: Reuters

Německá fotbalová liga - 27. kolo

Augsburg - Hannover 0:2 (61. a 90. Rausch)

Düsseldorf - Leverkusen 1:4 (41. vlastní Schwaab - 22. z pen. a 87. Kiessling, 62. a 84. Schürrle)

Freiburg - Mönchengladbach 2:0 (69. a 90.+1 Kruse)

Mohuč - Brémy 1:1 (1.Szalai - 69. Hunt)

Schalke - Hoffenheim 3:0 (71. Höger, 79. Raffael, 83. Pukki)

Stuttgart - Dortmund 1:2 (63. Maxim - 29. Piszczek, 83. Lewandowski)

Bayern Mnichov - Hamburk 9:2 (31., 45., 53. a 68. Pizarro, 34. a 54. Robben, 5. Shaqiri, 19. Schweinsteiger, 76. Ribéry - 75. Bruma, 86. Westermann)

Trenér Jupp Heynckes nechal před čtvrteční odvetou Ligy mistrů proti Juventusu na lavičce několik stabilních opor včetně nejlepšího střelce bavorského klubu Maria Mandžukiče. I přesto domácí vstřelili Hamburku v prvním poločase pět branek, když se prosadili Shaqiri, Schweinsteiger, Robben a dvakrát Pizarro. Bayern nepolevil ani po přestávce. Druhou trefu zaznamenal Robben a peruánský kanonýr Pizarro přidal další dvě branky.

Zaznamenal tak 164. gól a v tabulce střelců německé ligy se posunul na 10. místo. Přeskočil jiného kanonýra Bayernu Karla-Heinze Rummeniggeho. Hamburský gólman Adler inkasoval podeváté po Ribéryho střele, čestné úspěchy hostů si připsali Bruma a Westermann. Záložník Petr Jiráček v sestavě hostů chyběl kvůli střevní chřipce. Dortmund se dostal do vedení v 29. minutě, kdy po Reuseho centru prodloužil míč hlavou přesně na zadní tyč Piszczek.

Vítěz posledních dvou ročníků soutěže však o náskok přišel v 63. minutě po brance Rumuna Maxima, který poprvé skóroval při svém čtvrtém startu v bundeslize. Již padesátý zásah v německé soutěži si na druhé straně připsal Robert Lewandowski a zařídil Borussii tři body. Nejlepší střelec soutěže snadno poslal zblízka do prázdné branky pas od Piszczeka, dal svůj 20. gól v tomto ročníku a trefil se v devátém duelu za sebou. S Dortmundem udržel krok třetí Leverkusen, který zvítězil na hřišti nováčka z Düsseldorfu 4:1.

Hosté se poprvé dostali do vedení v 22. minutě díky Kiesslingově penaltě. Fortuně, za kterou odehrál celý duel stoper Martin Latka, pomohl ke srovnání vlastní gól Schwaaba krátce před přestávkou. Bayer bez beka Michala Kadlece ale v druhé půli naplnil roli favorita. Jasnou výhru mu zařídil dvěma góly Schürrle a těsně před koncem zpečetil skóre znovu Kiessling. Düsseldorf má i přes porážku stále pět bodů k dobru na barážovou 16. příčku, protože Augsburg se střídajícím záložníkem Janem Morávkem prohrál 0:2 s Hannoverem.

Výhru 2:0 si naopak připsal Freiburg se stoperem Pavlem Krmašem, tři body mu zařídil dvěma trefami Max Kruse. Zdeněk Pospěch nastoupil neobvykle na levé straně obrany Mohuče, a tak v zápase s Brémami sváděl u postranní čáry přímé souboje s pravým bekem soupeře Theodorem Gebre Selassiem. Duel jejich týmů skončil nerozhodně, protože na gól mohučského Szalaie už z první minuty odpověděl v 69. minutě Hunt.