AS Řím podruhé v sezoně ztratil body, tentokrát v nastavení s nováčkem

18:26aktualizováno  23:03
ŘÍM - Fotbalisté Juventusu Turín porazili ve šlágru italské ligy Neapol na domácím hřišti 3:0 a na vedoucí AS Řím již ztrácejí jen bod. Tým z hlavního města totiž podruhé za sebou ztratil body, na domácím hřišti jen remizoval 1:1 s nováčkem ze Sassuola. Jedinému neporaženému týmu soutěže sebral výhru ve čtvrté minutě nastavení nejlepší střelec hostů Domenico Berardi.

Fotbalista Sassuola Paolo Bianco (vpravo) utěšuje Adema Ljajiče z AS Řím foto: Reuters

Italská fotbalová liga - 12. kolo

FC Janov - Hellas Verona 2:0 (29. Portanova, 35. Kucka)

AS Řím - Sassuolo 1:1 (19. vlastní Longhi - 90.+4 Berardi)

Bergamo - Boloňa 2:1 (73. Brivio, 90.+3 Livaja - 77. Bianchi)

Cagliari - FC Turín 2:1 (43. a 89. Conti - 53. Immobile)

Chievo - AC Milán 0:0

Parma - Lazio Řím 1:1 (64. Lucarelli - 50. Keita)

Juventus Turín - Neapol 3:0 (2. Llorente, 74. Pirlo, 80. Pogba)

Juventus se v utkání s Neapolí dostal do vedení již ve druhé minutě, kdy se k doraženému míči dostal na hranici malého vápna Fernando Llorente a nedal šanci gólmanovi Pepemu Reinovi. Vůbec poprvé v historii italské ligy dal španělský hráč gól španělskému brankáři. Druhou branku přidal čtvrt hodiny před koncem z přímého kopu Andrea Pirlo a šest minut nato uzavřel skóre francouzský záložník Paul Pogba. Obrana Juventusu neinkasovala počtvrté v řadě, hostům nepomohlo ani vyloučení Angela Ogbonny po druhé žluté kartě. Na "Starou dámu" teď ztrácí tři body.

AS Řím vedl od 19. minuty, kdy se do vlastní sítě trefil obránce Alessandro Longhi. Tým z hlavního města směřoval k jedenácté výhře v sezoně a nápravě předchozí ztráty ze hřiště FC Turín (1:1), jenže v nastaveném čase před jeho brankou vznikla nepřehledná situace, v níž se pošesté v sezoně prosadil Berardi. Sassuolo je po remíze s 10 body sedmnácté. AC Milán jen remizoval na hřišti Chieva 0:0 a po dvanácti zápasech má pouze 13 bodů. To je nejhorší bilance milánského velkoklubu od sezony 1981/1982, ve které "Rossoneri" sestoupili do druhé ligy.