6. března 2007 18:38 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Fotbalového funkcionáře chytili i s kapříky

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 5Diskuse
Prezident Slovenského otbalového svazu František Laurinec (vlevo) s předsedou ligové komise Vladimírem Wänkem | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Prezident Slovenského otbalového svazu František Laurinec (vlevo) s předsedou ligové komise Vladimírem Wänkem | foto: Kubáni SamuelČTK

Bratislava  Slovenská policie zadržela přímo při přebírání úplatku vysokého fotbalového funkcionáře. Jde zřejmě o předsedu ligové komise a dočasného generálního sekretáře svazu Vladimíra Wänkeho. Policie však zatím totožnost zadrženého odmítla potvrdit.

Pracovníci Úřadu boje proti korupci zadrželi funkcionáře odpoledne, vedení svazu policejní zákrok blíže nekomentovalo.

"Úplatek nebyl velký. Vzal ho od osoby v postavení agenta za přestup hráče," citoval server pravda.sk policejního prezidenta Jána Packu. Vyšetřovatel podle něj obviní funkcionáře z braní úplatku a navrhne ho poslat do vazby.

"Bojovník" s korupcí
Slovenské policii se podařilo zadržet vysokého fotbalového činovníka při korupčním jednání poprvé. Wänke nastoupil na místo dočasného svazového sekretáře po loňském odchodu Dušana Tittela, navíc pod něj spadá i ligová komise. Bývalý trenér je také členem představenstva akciové společnosti Národní fotbalový stadion vzniklé pro výstavbu nové areny s mezinárodními parametry.

Paradoxně právě Wänke minulý týden na tiskové konferenci prohlásil, že svaz přijal tvrdé opatření proti korupci. O ní se na Slovensku spekuluje už několik měsíců, v polovině února to připustil i svazový předseda František Laurinec. O údajném uplácení v tisku hovořilo několik rozhodčích z regionálních soutěží, objevily se pochybnosti o prodeji zápasů i v první lize. Prokázána ale dosud korupce nikdy nebyla.

Úplatkářské aféry v posledních letech výrazně poznamenaly i český fotbal. Nad některými funkcionáři například z klubů bývalého 1. FC Synot, Žižkova, Liberce a Opavy a také nad obviněnými rozhodčími již soud rozsudky vynesl, všechny kauzy ale dosud uzavřeny nebyly. Orgány fotbalového svazu se s nimi již vypořádaly uložením disciplinárních trestů.
ČTK
  • 5Diskuse