Teplice se výhrou 3:2 nad Ostravou přiblížily ligové záchraně

21:13
TEPLICE - Fotbalisté Teplic se tři kola před koncem první ligy výrazně přiblížili záchraně díky výhře 3:2 nad Ostravou. Po dnešní dohrávce 27. kola odskočili patnáctému Hradci Králové na pět bodů a o bod se posunuli i před Baník na jedenácté místo. Výhru na stranu Teplic strhl v 79. minutě Mahmutovič, hostům nepomohly dvě trefy Frydrycha, jenž zastoupil vykartovaného kanonýra Baroše.

Fotbalista Teplice Francis Litsingi foto: Mafra - Karel Pešek

FK Teplice - Baník Ostrava 3:2 (2:1)

Branky: 20. Rosa, 41. Litsingi, 79. Mahmutovič - 12. a 54. Frydrych. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Hájek. ŽK: Ljevakovič, Kaufman, Jindráček, Litsingi - Kukec. Diváci: 3890.
Teplice: Grigar - Chovanec, Kaufman, Jablonský, Rosa - Litsingi, Matula, Ljevakovič (85. Vondrášek), Podaný - Jindráček (65. Vachoušek) - Mahmutovič (87. Lüftner). Trenér: Ščasný.
Ostrava: Bárta - Vašenda, Frydrych, Kaprálik, Stronati - Fantiš (85. Stožický), Droppa, Lukeš (46. Kukec), Milosavljev - Staško (79. Kraut), Soukup. Trenér: Pulpit.

Víc než Barošova absence Ostravu od začátku trápila chybující obrana. Už po minutě dostal prostor Ljevakovič a hlavou trefil břevno. Vzápětí zůstal na zadní tyči Litsingi a jeho střela se od země odrazila těsně nad. Přesto to byli Ostravané, kdo šel z první vážnější akce do vedení. V 11. minutě se při Lukešově rohu natlačili na brankáře, stoper Frydrych se stihl vrátit na malé vápno a prakticky neatakovaný hlavičkoval k tyči. Teplice na chvíli zkoprněly a přestaly hrát, pak ale zase začaly tlačit soupeře k jeho brance.

Dlouhý nákop Matuly ve 20. minutě sice brankář Bárta ještě stihl vyškrábnout nad břevno, po následném rohu ale jeho spoluhráči nechali hlavičkovat Rosu a bylo vyrovnáno. Za další tři minuty udělal hrozivou chybu sám Bárta. Přízemní centr z pravé strany chtěl sebrat do koše, jenže místo toho si nechal míč projít mezi nohama napříč malým vápnem. Dobíhající Jindráček ale branku z nulového úhlu trefit nedokázal. Domácí byli dál aktivnější a pět minut před pauzou se dočkali druhého gólu.

Jindráček prošel středem, posunul doprava na Litsingiho a ten rychlý brejk zakončil střelou k tyči. Dobře rozehraný zápas z pohledu Teplic se začal rychle kazit. Hned vzápětí dostal za skluz na půlce dvanáctou žlutou kartu v sezoně klíčový záložník Ljevakovič a po pauze přišlo vyrovnání. Srážku Chovance se Staškem na hranici vápna vyhodnotil rozhodčí jako faul, přímý kop napálil na branku Kukec a od jeho spoluhráče Frydrycha míč zapadl do sítě.

Gól Baníku hodně pomohl - dalších patnáct minut měl navrch a tlačil se dopředu, ale šance si prakticky nevypracoval a postupně zase vyklidil střed pole domácím. Ti své první dvě šance nevyužili, v 79. minutě už ale do vedení šli - dva pasy na samé hranici ofsajdu skončily u Mahmutoviče, který pálil do odkryté branky. Hosté už se ve zbytku zápasu zmohli jen na platonický tlak.